Jāņem atvaļinājums, lai apmeklētu Latvijas Arhitektūras muzeju

0 Komentāru

Latvijas Arhitektūras muzejs atrodas viduslaiku ēkā, vienā no Vecrīgas slavenajiem ”Trīs brāļiem”. Tā telpās reizi divos mēnešos apskatāmas dažādas izstādes. Arhitektūras un fotogrāfijas mīļi aktuālajā izstādē var redzēt Rīgas arhitektūru sešdesmitajos gados.

Dziedātāja Marta Kukarane medijos dzirdējusi informāciju par fotoizstādi ”Sešdesmitie gadi: skats uz pilsētu”. Nolēmusi ar ģimeni apmeklēt izstādi, bet liels bija viņas pārsteigums, ka to nav iespējams izdarīt Arhitektūras muzeja darbalaika dēļ! Tas atvērts apmeklētājiem katru darbadienu no 9.00, bet tā durvis aizveras pirmdienās pēc 18.00, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās pēc 17.00, bet piektdienās muzejs ir slēgts jau 16.00.

Marta Kukarane

Marta Kukarane
DZIEDĀTĀJA

Bija tāds izbrīns par to, ka tādiem strādājošiem cilvēkiem, kam ir darba nedēļā diezgan ierasts darbalaiks, nav iespēja apmeklēt šādas izstādes.

Dziedātāja sašutumu paudusi arī tviterī. Izrādās, – viņa nav vienīgā, kas vīlusies muzeja darbalaikā. Daži šim kultūras notikumam pat atmetuši ar roku.

Arhitektūras muzejs ir Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes struktūrvienība. Tajā pastāvīgi nodarbināti divi cilvēki – vadītāja un krājuma glabātāja. Ilze Martinsone, Arhitektūras muzeja vadītāja, skaidro, ka tik mazs muzejs patstāvīgi nevar eksistēt, un tāpēc tas ir šīs organizācijas daļa. Visi saistošie noteikumi, tai skaitā arī darbalaiks, ir tāds pats kā Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldei.

Piemēram, kaimiņos, Igaunijas Arhitektūras muzejs, atvērts apmeklētājiem katru dienu, ieskaitot sestdienu, svētdienu, līdz sešiem vakarā. Tikai pirmdienās – slēgts. Tālu nemaz nevajag meklēt, arī pašmāju populārākie muzeji strādā brīvdienās: gan Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, gan Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, bet Rīgas Motormuzejs strādā bez brīvdienām.

Kultūras ministrijas vēstures nodaļas pārstāve Gundega Dreiblate skaidro, ka muzeji paši nosaka savu darbalaiku. Arhitektūras muzejam uz strādājošajiem ne pārāk pieejamo darbalaiku savulaik jau esot norādīts, bet acīmredzot pats muzejs uzskata, ka tā pamata mērķauditorija ir speciālisti, kuriem visnotaļ šis darbalaiks ir saistošs.

Iespējams, ka Martai atvaļinājums nebūs jāņem, lai redzētu Rīgas ielas hipiju laikā. Pēc “Bez Tabu” iesaistīšanās Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde nolēmusi pagarināt Arhitektūras muzeja darbalaiku. Trešdienās tas strādās divas stundas ilgāk – līdz septiņiem vakarā.

0 Komentāru