Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

14 komentāri

Oficiālā peldvieta “Priedaine” atrodas Lielupes krastā. To labiekārtojusi Jūrmalas pilsētas pašvaldība. Šo vietu iecienījuši ne tikai apkārtējie iedzīvotāji, bet arī tūristi. Un tieši no “Priedaines” peldvietas daudzi dodas pastaigā gar Lielupes krastu, taču jau pēc dažiem simtiem metru visi kā viens attopas šķēršļa priekšā.

“Bez Tabu” mēro minēto posmu un atduras pret žogu, kas novilkts perpendikulāri upes krastam. Te pastaiga arī beidzas, tālāk tikt nav iespējams.

Ņina: “Laikam jau ir nelikumīgi, jo pludmale ir paredzēta visiem. Nevar taču nopirkt gabaliņu upes. Laikam jau tas ir nelikumīgi. Kā jūs domājat?”

Cita atpūtniece: “Tur it kā sākotnēji bija brīvi pieejama teritorija, bet tagad tur viss ir ciet. Un pieeja upei nav, nekur netiksi. Vispirms jahtklubs, bet tālāk – laivu garāžas.”

Priedaines komūnas “Facebook” slēgtajā grupā, kur ļauj ielūkoties arī “Bez Tabu”, atklājas, ka žogs uzbūvēts oktobra sākumā. Un iedzīvotāji to uztver ar lielu nepatiku.

“Kurš to atļauj darīt? Sāk darīt, bet pēc tam atklājas, ka tas ir pretlikumīgi. Un kāds jau to atļauj?” pikti izsakās atpūtniece Ludmila.

Jūrmalas pilsētas pašvaldība plašāk komentēt situāciju ar jahtklubu Priedainē šobrīd nevarot, jo atbildīgais būvinspektors, kura pārziņā ir konkrētā teritorija, ir atvaļinājumā. Savukārt citi speciālisti no Jūrmalas pilsētas būvvaldes uz jautājumiem atbildēt nevarot, jo gluži vienkārši neesot laika iedziļināties konkrētās problēmas un iespējamā pārkāpuma risināšanā.

Lietas Priedaines jahtklubā savulaik kūrēja nu jau bijušais Jūrmalas pilsētas domes deputāts Aivars Vētra. Pirms aptuveni trīs gadiem teritorija par aptuveni trešdaļu miljona eiro tikusi pārdota kādam Maskavā dzimušam Šarikova kungam.

Aivars Vētra

Es ceru, ka jūs savā raidījumā, pirmkārt, uzrakstīsiet, ka tajā laikā, kamēr par šo jahtklubu atbildēja Vētras kungs, žoga nebija. Un visi iedzīvotāji brīvi staigāja cauri jahtklubam. Iekšēji es vēl savā prātā uzslavēju Šarikova kungu, ka viņš ir sapratis, ka žogu likt šķērsām cilvēkiem nedrīkst, bet, nu, jūs mani ļoti sarūgtinājāt.

Ar Šarikova kungu sazināties esot sarežģīti, taču Latvijā ir jahtkluba pieskatītājs Vadims, kurš telefonsarunā skaidro, ka žogs izbūvēts, lai atturētu zagļus no iekļūšanas piestātnē. Tikmēr gājējiem piekļuve neesot liegta. To uz vietas parāda sirms kungs – it kā jahtkluba darbinieks.

Vienā pusē ir vārtiņi, kas netiekot aizslēgti. Tiesa gan, nezinātājs par to, visticamāk, nemaz neaizdomātos. Savukārt nesen atjaunotais žogs nemaz neesot līdz pašai upei, proti, ir apzināti atstāta aptuveni metru plata brīva josla, kas gan atrodas visai tuvu piestātnes malai. Ostas pārvaldnieks to uzskata par pietiekamu.

Jūrmalas Ostas pārvaldes pārstāve Laura Sutta gan uzsver, ka tas nav pieņemami un ir pretstatā noteikumiem, jo šajā vietā žogu būvēt ir aizliegts, turklāt esošā žoga izvietošana nekad neesot tikusi saskaņota ar Ostas pārvaldi.

Jahtkluba jaunais saimnieks arī pēc teritorijas iegādes izbūvēja žogu, ko pašvaldība lika nojaukt. Un arī šoreiz nesaskaņoti izveidoto šķērsli būšot jādemontē.

14 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vispirms esmu sieviete, tikai pēc tam politiķe!" Ramona Petraviča par erotisko fotosesiju un ažiotāžu

Rīdzinieci medī parādu piedzinēji, pieprasot atmaksāt aizdomīgu parādu

"XS" sērija uz izķeršanu! Autovadītāji noskaitušies, CSDD sistēmā netiekot pie īpašām numurzīmēm; daudzas tiek spekulantiem

“Maxima” kliente: Mani nekonsultēja, jo runāju latviešu valodā

Jelgavas dome ierobežo stāvēšanu pieprasītā stāvlaukumā

Eksperiments: vakcīnskeptiķi akli izplata viltus profilā ievietotu “pasaku”

"Nesaprotu, kā meitenes to dara!" Viktors Buntovskis "X Faktorā" nav pieradis pie grima

"Bērns ļoti pārdzīvoja!" Dusmojas par bērnu neielaišanu "zaļā" režīma pasākumā un veikalā

Kāpēc nekad netīra šo daļu?

Rēzeknieši uzjautrinās, redzot amizanti novietoto soliņu Kovšu ezera teritorijā!

Leģendārā "Maskačkas" cūka un - kāpēc Rīgas pašvaldība nesakopj savu īpašumu

"Auga un ziedēja, nevienam netraucēja!" Bolderājā apsaimniekotāju vaino apstādījumu postīšanā