Ja Tev rūp sava bērna kāju veselība, izmet ”krokšus” tūlīt! Vai tiešām?

8 komentāri
Ja Tev rūp sava bērna kāju veselība, izmet ”krokšus” tūlīt! Vai tiešām?
Foto: Ekrānuzņēmums

Esi dzirdējis frāzi: ”Ja tev mājās ir ”krokši”, tūlīt pat izmet tos!”, vai arī ”Ārsti apgalvo, ka Crocs apavi var izraisīt cīpslu iekaisumu, kājas pirkstu pastiprinātu deformāciju, nagu problēmas, varžacis un tulznas.”?

Savs viedoklis par šiem Latvijā tik populārajiem apaviem ir arī pašmāju mediķiem, rūtītiem faniem un, protams, atbildi smagajām apsūdzībām pretī likt gatavi arī ražotāji. Tehniskā ortopēde Darja Ņesteroviča ļoti rūpīgi iepazinusies un izpētījusi pieejamo informāciju par Crocs apaviem. Arī viņa piekrīt, ka ikdienu vadīt klasiskajos Crocs apavos nav prāta darbs.

Crocs tika veidoti nevis kā ikdienas apavi, bet kā apavi burāšanas un airēšanas sportam. Specifisks, piemēroti cilvēkiem  jahtās vai laivās, no neslīdoša materiāla, kas nebaidās no mitruma, ir mazgājami un ātri žūst.

Vesela pēda kroksī,  protams, jūtas labi, kā uz spilvena, bet ar nosacījumu, ka tas nav vienīgais apavs. Ja ne,  tiešām var iedzīvoties veselības problēmās – kāju svīšanā, tulznās, sabiezējumos, varžacīs.

Foto

Ar šiem apaviem, īpaši jāuzmanās tieši maziem bērniem, kaut gan Aiva, kuras bērni valkā ”krokšus” kopš teju dzimšanas, ir citās domās:

Mēs saviem bērniem esam pārbaudījuši pēdas, jo viņi staigājuši tikai krokšos kopš pusotra gada vecuma. Rezultāti ir labi. pēdas normālas.

Aivas ģimeni var saukt par rūdītiem kroskistiem, jo mājās ir desmitiem šī zīmola apavu. Tos pērkot ievēro cenu, ērtumu un, kā jūtas kāja. Tāpēc Aivu neuztrauc tas, ko raksta mediķi. Viņa uzticas savai pieredzei.

Noskaties video un izsaki komentāros savu versiju par Crocs apaviem!

Video

8 komentāri