“Ja neprot pārvaldīt, lai iet pudeles vākt!” rīdzinieki pārmet namu apsaimniekotājam

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

Pievienot komentāru
“Ja neprot pārvaldīt, lai iet pudeles vākt!” rīdzinieki pārmet namu apsaimniekotājam

Pārvaldīšanas maksa kļuvusi uz pusi lielāka, un visiem dzīvokļu īpašniekiem liek maksāt par ūdens zudumiem! Tā par “Rīgas namu pārvaldnieku” raidījumam “Bez Tabu” ziņo sašutuši daudzdzīvokļu nama iemītnieki. Ja neprot pārvaldīt, lai iet pudeles vākt!

Ne vien Valmieras ielas namā dzīvojošiem, bet arī citur daudzdzīvokļu namos mītošajiem rēķinos ir parādījusies mistiska maksa par ūdens zudumiem, kāda agrāk bija vien tiem, kas nebija iesnieguši informāciju par ūdens patēriņa skaitītāja rādījumu noteiktajā termiņā vismaz trīs mēnešus pēc kārtas vai tiem, kuriem nebija uzstādīts, nomainīts vai atkārtoti verificēts ūdens patēriņa skaitītājs.

Tagad ūdens zudumi jāsedz pilnīgi visiem mājas iedzīvotājiem. Tādi esot grozījumi MK noteikumos, skaidro “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis Krists Leiškalns. Ekonomikas ministrijā to apstiprina, norādot, ka proporciju, kā maksa tiek sadalīta, gan nosaka Rīgas domes saistošie noteikumi vai būvnormatīvi.

Valmieras ielas daudzdzīvokļu nama dzīvokļu īpašnieki sašutuši, ka dramatiski paaugstināta pārvaldīšanas maksa tiem, kam iepriekš bija jāmaksā 30 eiro, tagad ir 45 eiro, tie, kas maksāja 9 eiro, tagad maksā 15 eiro utt., pēc iedzīvotāju domām, ir nepamatoti.

Olga
Mājas iedzīvotāja

Pajautāju, kāpēc tik liela pārvaldīšanas maksa? Viņi saka, tas nākotnē remontam. Es saku, mums ar opi deviņdesmit gadu. Cik ilgi vēl dzīvosim? Es divdesmit gadus dzīvoju, ne reizi nebija remonta. Ne reizi. Visu remontējam paši par savu naudu.

Pārvaldnieks norāda, ka par plānoto maksas paaugstinājumu dzīvokļu īpašnieki jau iepriekš esot informēti un esot norādīts, kādam nolūkam līdzekļi paredzēti.

Ja nevar atrast kopsaucēju ar ar apsaimniekotāju, kā risinājums tiek piedāvāts nodibināt dzīvokļu īpašnieku biedrību un no namu pārvaldnieka pakalpojumiem atteikties.