”Ja nav, tad nav!” CSDD sešus mēnešus gaidītu numurzīmi ”atdod” citam

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

13 komentāri

Agra īpašumā ir 2000. gada izlaiduma “Mitsubishi Galant”, kuru viņš saviem spēkiem nesteidzoties restaurē. Lai automašīnai piešķirtu īpašu odziņu, viņš nolēma iegūt arī atbilstošu numurzīmi.

2000. gada “Mitsubishi Galant”, īpašnieka prāt, atbilstošākā numurzīme šim spēkratam būtu MG-2000. Jau kopš pavasara Agris regulāri viesojies Ceļu satiksmes drošības direkcijā, lai nenokavētu mirkli, kad numurzīme būs pieejama. Līdz pat septembra sākumam viņam regulāri atbildēts, ka numurzīme vēl nav pieejama.

Brīdī, kad apritē jau sāka parādīties automašīnas ar MG sēriju, Agris atkal devās uz CSDD nodaļu. Arī šoreiz viņam atbildēts, ka izraudzītā numurzīme vēl nav pieejama, esot jāatnāk pēc dažām dienām.

Agris
Vīlies CSDD kārtībā

Paņēmu vecos numurus, dokumentus, naudu. Biju gatavs reģistrēt. Pavaicāju, vai varēšu dabūt numurzīmi, darbiniece paskatījās un pateica, lai atnāku pirmdien. Devos prom un vēlāk apskatījos CSDD datubāzē, ka mans izvēlētais numurs jau piešķirts kādam citam! Radās sajūta, ka tas numurs ir izķeksēts ārā no saraksta.

Agris vēlreiz tajā pašā dienā devies atpakaļ uz Ceļu satiksmes drošības direkciju, taču darbiniece nespēja paskaidrot, kā tas nākas, ka Agra gaidītais numurs pēkšņi jau piešķirts kādam citam.

Ar slēpto kameru viesojoties CSDD nodaļā, “Bez Tabu” tiek norādīts, ka izvēlei pieejami tikai tās automašīnas reģistrācijas numurzīmes, kas redzamas īpašā monitorā. Tajā gan nav tādas numurzīmes, kurās būtu, piemēram, apaļi tūkstoši. Tikai pēc neatlaidīgas sarunas CSDD darbiniece ļauj doties uz kādu citu kabinetu.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Tur esošā darbiniece apliecina, ka “Bez Tabu” izraudzītais numurs ir pieejams. Tas šobrīd atrodas Ogrē, taču vajadzības gadījumā par 14 eiro to iespējams rezervēt. Numurs jāreģistrē piecu dienu laikā, pēc tam rezervācija tiek atcelta, kā arī reģistrācija jāveic pilsētā, kurā numurs atrodas.

CSDD pārstāve intervijā “Bez Tabu” atklāj, ka mēneša laikā CSDD vidēji piešķir 600 izvēles numurzīmes. Šajā gadījumā Agra iecerētais MG-2000 esot nonācis Valmierā.

Ieva Bērziņa
CSDD pārstāve

Valmieras klientu apkalpošanas centrā nonāca šī numurzīme. Arī tur ir cilvēki, kuri nāk un skatās, kādas numurzīmes konkrētā brīdī tur pieejamas. Šeit bija cilvēks, kurš gribēja šo numurzīmi, viņš to arī paņēma. Datorprogramma šo izvēles numurzīmi piešķir kādai no CSDD klientu nodaļām.

Pirms apritē nonākušas konkrētas sērijas numurzīmes neesot iespējams veikt izvēles numura rezervāciju.