Ja ļoti vajag, būs jāciešas: Aizkraukles autoostas tualeti aizslēdz uz vairākām stundām, jo ir “pusdienu pārtraukums”

1 komentārs

Aizkraukles autoostā atrodas vieta, kur nokārtot dabiskās vajadzības, proti, tualete. Tomēr tās darba laiks rada neizpratni un apgrūtina iedzīvotāju ikdienu.

Ja kādam autobusa pasažieriem vai jebkuram garāmgājējam vajadzība uzrodas tieši dienas vidū, tad tā ir patiešām liela problēma. Izrādās, autoostas labierīcības laika posmā no plkst. 12.00-15.00 ir ciet. Tomēr tualetes slēgtajās stundās autoostā dzīvība nebūt nenorimst. Un tad cilvēku neapmierinātību nākas uzklausīt netālu esošā veikaliņa pārdevējai.

Bez Tabu: Ir nākuši pie jums un sūdzējušies? Prasīja, kur varētu aiziet?

Jā! Tuvākais mums ir uz domi vai uz poliklīniku.

Bez Tabu: Bet jūsējo nav prasījuši izmantot?

Ir prasījuši, bet mēs nedrīkstam.

Norādes par pārdevējas minētajām citām publiskajām tualetēm Aizkrauklē gan neatrodam. Vienīgais starptautiski atpazīstamais zīmējums atrodams pie autoostas sienas.

Sastaptie iedzīvotāji “Bez Tabu” atzina, ka pilsētā vispār ir grūtības ar iespēju nokārtot dabiskās vajadzības, jo īpaši – nedēļas nogalēs.

Tikmēr autoostas tualetes darbiniece un arī 30 centu iekasētāja no kameras izvairās, bet atklāj, ka viņa labprāt strādātu arī šo garo trīs stundu pusdienlaiku, jo esošais režīms viņai izjauc visu dienas ritmu. Lēmumu par tualetes slēgšanu dienas vidū pieņem vietējā dome. Iemesls – pilsētas budžeta maciņš ir par īsu.

“Viss šis te tualetes jautājuma risinājums, tas bija tāds spontāni pieņemams sakarā ar to, ka iepriekšējais apsaimniekotājs atteicās tur veikt jebkādas darbības, līdz ar to pašvaldībai vajadzēja savu līdzekļu ietvaros atrast šī te jautājuma risinājumu,” skaidro Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Einārs Zēbergs.

Pašvaldība šobrīd sedz pusi tualetes ekspluatācijas izmaksu, bet otru pusi iekasē no biļešu naudas.

Zēbergs vēl akcentē, ka autoostas tualetes klusajās stundās iespējams izmantot citas vietas, kur ir pieejamas labierīcības. Piemēram, 200 metru attālumā no autoostas atrodas Klientu apkalpošanas centrs ar labiekārtotām tualetēm. Mazmājiņas atrodamas arī pie viena no pārtikas veikaliem un tirgus.

Tiesa gan, vietējās domes priekšsēdētāja vietnieks nav pārliecināts, vai pilsētā ir izvietotas kādas norādes. Arī Bez Tabu neizdodas atrast jelkādu zīmi vai uzrakstu par iespējām nokārtot dabiskās vajadzības civilizētā veidā.

Aizkraukle citu pašvaldību piemēram par tā dēvēto zelta tualešu celtniecību gan nesekos. “Bez Tabu” iepriekš arī rādīts par dārgajām tualetēm Jēkabpilī, kas izmaksāja aptuveni 85 000 eiro, un arī par vairāk nekā 100 000 eiro vērto tualeti Daugavpilī. Zēbergs sola, ka Aizkraukles problēma tiks risināta.

“Plānots šo te pašu tualeti patiešām uzlabot – darba laiku paildzināt un iztikt bez pusdienlaika, bet tam ir jāieplāno līdzekļi.”

1 komentārs