“Izraku saimniekam dīķi, bet man nesamaksāja,” uzņēmējs bēdīgs

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

203 komentāri
“Izraku saimniekam dīķi, bet man nesamaksāja,” uzņēmējs bēdīgs

Elmārs ar skumjām noraugās uz dīķi Dikļu pusē, ko izracis ar savu tehniku un darbaspēku, taču samaksu par padarīto darbu – 3 tūkstošus eiro – kā nevar, tā nevar sagaidīt jau vairāk nekā pusotru gadu.

Elmāra uzņēmums ar jaudīgu tehniku veic dīķu rakšanas darbus. Diemžēl ir pieredze, ka pasūtītāji ik pa laikam nenorēķinoties par darbu. Arī šoreiz palicis ar garu degunu, kaut saimnieks ar darbu bijis apmierināts un pretenziju nav bijis.

Kad dīķa rakšanas darbi uzsākti, solīts, ka samaksa būšot par stundām. Rakstveida līguma nav bijis, bet mutvārdu vienošanās, taču palicis bešā. Elmārs no savas kabatas samaksājis gan par degvielu, gan norēķinājies ar darbiniekiem, kas objektā strādājuši utt.

“Bez Tabu” sazinās ar īpašuma, kura teritorijā izrakts dīķis, saimnieku, taču no intervijas televīzijas kameras priekšā viņš atsakās. Juridiski īpašniece skaitoties ģimenes locekle, nevis pats, un dīķa rakšanas darbus organizējusi trešā persona (kas esot bijusi parādā dīķa saimniekam), un tai tad arī esot jānorēķinās ar Elmāru.

Elmārs teic, – pirms darbu uzsākšanas (un arī to veikšanas laikā) par šādu shēmu neticis brīdināts un jūtas kā ķīlnieks. Parasti pēc vienreiz veicamo gabaldarbu pabeigšanas Elmārs izraksta rēķinu. Tā arī izdarījis šoreiz. Saimnieks sacījis, lai rēķinu sūtot trešajai personai, kas esot attāls Elmāra paziņa vārdā Raivis, kas saimniekam viņu ieteicis kā dīķa rakšanas darbu veicēju un atvedis uz objektu. No Raivja 3 tūkstošus eiro Elmārs gaida joprojām un tiek barots ar solījumiem, ka naudu atdos. Elmārs uzskata, ka ar viņu būtu jānorēķinās dīķa saimniekam un šī problēma jāatrisina.

Personas, kas, kā Elmārs saka, “brauc ar vecu žigulīti”, vienmēr par darbu samaksājot, bet ar pasūtītājiem, kas pēc trūkumcietējiem nebūt neizskatoties, esot bijusi rūgta pieredze ne reizi vien, kaut pretenziju par paveikto neesot. Parasti atmetot ar roku un samierinoties. Šoreiz grib savu naudu atgūt un aizstāvību meklēt pat tiesā.

“Bez Tabu” sazinās ar zvērinātu advokātu Robertu Eglīti, kurš pauž viedokli, pat ja nav rakstveidā noformēta dokumenta, kas apstiprina notikušo darījumu (un būtu spēcīgs pierādījums), tas neliedz vērsties tiesā aizstāvības nolūkā. Tiesa ņem vērā gan liecinieku liecības, fotofiksācijas notikuma vietā, saraksti e-pastos utt.

Elmāram ir gan liecinieki, darbinieki, kas objektā strādājuši, gan fotogrāfijas no vietas, kur veicis dīķa rakšanas darbus, gan sarakste.

Trešā persona vārdā Raivis  “Bez Tabu” gan apsola, ka visus trīs tūkstošus eiro Elmāram atdošot līdz augusta sākumam, vienu tūkstoti eiro – jau nākamajā dienā.

Pēc “Bez Tabu” zvana,trešā persona tiešām atdevis Elmāram 1000 eiro, bet paziņojis, ka pārējo naudu – 2 tūkstošus eiro – neatdošot. Un, ja Elmārs prasīšot, tad vērsīšoties policijā ar paziņojumu, ka tiekot šantažēts, lai uzsākot kriminālprocesu.

203 komentāri