Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

87 komentāri

Apritējusi nedēļa kopš jaunā mācību gada sākuma. Šis ir laiks, kad liela daļa skolēnu uzsāk ne tikai mācības, bet arī jaunu dzīvi, piemēram, sākot dzīvot dienesta viesnīcās. Mēdz teikt, ka “neesi studējis, ja neesi dzīvojis kojās”, tomēr liela daļa skolēnu saskārušies ar kultūršoku, jo uzskata, ka “apstākļi ir pārāk traģiski”.

Par Balto kazu dēvētās Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas kopmītnes interneta dzīlēs izpelnījušās ne to labāko slavu. To apstiprina skolnieces, kuras tur dzīvo. Viņas stāsta, ka grīdas segums esot briesmīgs, labierīcībās neesot iespējams nolaist ūdeni, kā arī istabu stāvoklis varētu būt krietni labāks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arīdzan Bez Tabu rīcībā nonākušas fotogrāfijas, kuras apstiprina skolnieču sacīto – vēl kāda skolniece ir šokā par stāvokli esošajās kopmītnēs.

Kāpēc tā? To uzzināt ir grūti. Bez Tabu dodas uz izglītības iestādi, lai to noskaidrotu pie skolas direktora. Taču viņš no komentāriem kameras priekšā atsakās. Arī dienesta viesnīcā mūs neielaiž un par stāvokli savām acīm pārliecināties aizliedz. Tā vietā atsūta savu rakstveida komentāru.

Alvis Līdaks
Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas direktors

PIKC RDMV ir paredzējusi 2018. gada jūnijā sākt darbus pie dienesta viesnīcas modernizācijas un infrastruktūras uzlabošanas, kas ietver dzīvojamo un koplietošanas telpu remontu, tajā skaitā virtuves, kāpnes, dušas telpas un sanitārie mezgli.

Veselības inspekcijas pārstāve Ilona Drišļuka atzīst, ka bieži vien skolēni un studenti kož mēlē un savu sāpi par dienesta viesnīcās esošo stāvokli noklusē. Par to liecina saņemto sūdzību skaits.

Ilona Drišļuka
Veselības inspekcijas pārstāve

Mēs apsekojam visas dienesta viesnīcas, bet tas periodiskums ir apmēram 1-2 reizes gadā. Ja vienu gadu mēs tur esam bijuši, tad otrā gadā, ja nav saņemtas sūdzības, tur nebraucam. Sūdzības mēs saņemam, bet ļoti reti – apmēram 1-2 sūdzības gadā.

Savukārt Rīgas Mākslas un mediju tehnikumam pārmaiņas un milzu rekonstrukcijas darbi min jau uz papēžiem. Šī mācību gada beigās – maija beigās vai jūnija sākumā – skolas dienesta viesnīcā ir paredzēts kapitālais remonts.

Taču Rīgas Stila un modes tehnikuma kopmītnes izvietotas divās ēkās – vienu no tām par mājām sauc pilngadīgie skolēni, taču otru – nepilngadīgie. Studentu māja no ārpuses izskatās varen glauna un atjaunota, taču kā ir iekšpusē? Kopmītnes telpas izrāda tehnikuma direktore.

Kopmītnes pēdējo gadu laikā ir krasi mainījušās – iegūtais finansējums ļāvis uzlabot grīdu segumu. Tiesa, ne visas grīdas piedzīvojušas pārvērtības, taču lielu daļa gan…

Direktore Silvija Voitišķa stāsta, ka tik cik līdzekļu ir, tik tiek ieguldīti ne tikai mācību vides uzlabojumiem, bet arī sadzīves apstākļiem.

Veselības inspekcija aicina neklusēt un skolēnus vērsties ar savām pretenzijām par dienesta viesnīcās esošo stāvokli.

TOP komentāri

 • Emīlija
  +7 +5 -2

  Emīlija

  Dzīvoju "Baltajā kazā" jau trīs gadus, un katru vasaru sola remontu kuru tā pat neīsteno. Dzīves apstākļi nav tik slikti, cik bija parādīti sižetā. Kaut gan mīnusi ir ļoti daudz kuri piemīt šīm kojām.
  Labierīcības ir sliktā stāvoklī, bet virtuves nekārtība ir vainojama nekartīgajos studentos. Runājot par dušām, tām gan vajadzētu kapitālo remontu, jo normāli nomazgāties nav iespējams. Ja mazgājas vienlaicīgi divās dušās, ūdens spiediens ir parak mazs, kā arī telpas sliktās ventilācijas dēļ mitrums veido briesmīgu smaku. Kā arī viesnīca nepiedāvā veļasmašīnu, kas ir ļoti liels apgrūtinājums studentiem kuru mājas atrodas 180- 230 km attālumā un mazo stipendiju dēļ nav iespējams izbraukāt katru nedēļu. Kaut gan hidiena ir uzladojusies, jo reizi mēnesī mūsu kojas tiek dezinficētas no nevēlajiem kukaiņiem, kā arī koju pedegoģe ir super atraktīva un nodarbina jauniešus gan ar sportiskām, gan ar izglītojamām aktivitātēm reizi nedēļā.
  Manuprāt RSMPV kojas ir briesmīgākā stāvoklī, kas šajā fragmentā netika tik ļoti parādīts. Esmu bijusi RSMPV kojas un stāvoklis ir kā no padomju laikiem. Un nevēlami kukaiņi un dzīvnieki gan tur mēdz dzīvot.
 • Signe Preise
  +4 +4 0

  Signe Preise

  Jolanta Kalna ņem vārdus atpakaļ,mums bija eiro remonts istabiņā 😂 Agija Dambrāne un Aiga Pūgule nepaveicās ar dizainu istabās😄
  Dušas tak arī bija labas,rinda un tā😄
 • Liene

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl