Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

6 komentāri

Pirms desmit gadiem Oļegs piekrita izpalīdzēt tuviem draugiem, ieķīlājot savu dzīvokli, lai viņi saņemtu kredītu mājas iegādei. Desmit gadu laikā draudzība izputējusi, Oļegs piedzīvojis infarktu, palicis bez darba, un tagad banka klauvē pie durvīm, lai atņemtu dzīvokli – vienīgo, kas vīrietim pieder.

Oļegs ir vientuļnieks, nav precējies, nav bērnu, dzīvo kopā ar suņu meiteni Šēru. Viņa draugu pāris bija tuvākie cilvēki, viņu meita ir Oļega krustmeita. Tāpēc vīrietis arī piekritis abiem izpalīdzēt. Sākuma vienošanās bija tāda, ka draugi māju restaurēs, un pēc diviem gadiem celtos īpašuma vērtība, un Oļega ķīla tiktu noņemta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču māja novesta līdz briesmīgam stāvoklim, vēlāk arī pārdota par krietni mazāku naudas summu. Vainojot pasaules ekonomisko krīzi, draugi parādsaistības ar banku nav pildījuši. Viņi zaudējuši darbu un nav maksājuši ikmēneša kredīta maksājumus. Brīdinājuma vēstules no bankas saņēmis arī Oļegs.

Kādreizējie draugi šobrīd uz ielas satikti, izliekas Oļegu nepazīstam. Viņiem arī esot vienaldzīgs fakts, ka Oļegs paliks bez dzīvokļa. Vīrietis divus gadus bijis trūcīgo statusā, šobrīd noformējis priekšlaicīgu pensiju, un kuru katru brīdi tiks patriekts no dzīvokļa. Tikai tāpēc, ka viņa draugi gribēja padzīvot privātmājā.

Diemžēl ar līdzīgiem gadījumiem Latvijas Kredītņēmēju asociācija sastopas vairākas reizes nedēļā. 2006. gadā tā bijusi ļoti izplatīta prakse, un saskaņā ar noslēgto līgumu bankai ir tiesības pārdot dzīvokli izsolē ar tiesu izpildītāja palīdzību.

Situācijai ir tikai divi risinājumi: labprātīgi piekrist, ka īpašums tiek pārdots, un noteiktajā termiņā to atbrīvot. Otrs, neprātīgākais solis – pārņemt parādsaistības, bet tādā gadījumā, Oļegam būtu jāuzņemas saistības par visu kredīta summu.

Latvijas kredītņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs iesaka Oļegam jau šobrīd doties uz Tukuma pašvaldību. Viņš var vērsties pašvaldībā ar lūgumu piešķirt maznodrošinātā statusu, un pašvaldība var lemt par brīvu dzīvojamo telpu piešķiršanu.

DNB banka, atsaucoties uz kredītiestāžu likumu, gadījumu nekomentē, jo tās uzdevums esot garantēt klientu personas un darījumu noslēpumu. Katrs gadījums arī esot tik individuāls, ka banka nepiekrīt runāt vispārināti, bet aicina klientu uz sarunām, lai panāktu savstarpēji pieņemamu vienošanos. Banka arī atgādina, – konsultācijas, kuru laikā tiek meklēts risinājums, vienmēr ir pieejamas bez maksas.

Foto

TOP komentāri

 • Guntis
 • lsd
  +4 +3 -1

  lsd

  Vispār šādu praksi kā galvošanu vajadzētu atcelt.
  Sanāk ka paradnieks dzīvo cepuri kuldams, bet kredītu dzēsīs galvotājs. Galīgi aplami
 • &&&
  +2 +2 0

  &&&

  Lai tā banka, krata tos, kas ņēma aizņēmumu, kaut no biksēm laukā, un visus viņu radus, bet ne svešu onkuli, kas gribēja tikai palīdzēt!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl