“Izliekas, ka invalīdu nav!” Cietsirdība Rēzeknē: kaimiņu tumsonība invalīdei liedz piekļuvi dzīvoklim

Rēzeknieti Anitu smaga slimība piekalusi ratiņkrēslam. Centienus dzīvot cilvēka cienīgu, no citiem neatkarīgu dzīvi ierobežo tumsonīgu līdzcilvēku cietsirdība: vairums daudzdzīvokļu nama (kopīpašuma) kaimiņu, piesaucot absurdus argumentus, nedod piekrišanu uzbrauktuves uz sievietes pirmā stāva dzīvokli izveidei. Izplūstot asarās un esot bezspēcīgai kaimiņu tumsonības un stūrgalvības priekšā, sieviete ratiņkrēslā pauž neizpratni arī par likumdošanu, kas viņai pieprasa lūgt svešiniekiem atļauju izkļūt ārpus četrām sienām.

Atpakaļ uz rakstu

36 komentāri

 • Gaisma

  Gaisma

  Viena no mūsu sabiedrības problēmām ir citādā nepieņemšana… Skumji lasīt beidzamos komentārus, jo arī es biju šai mājas sapulcē. Uz kuru tika pieaicināts projektētājs, būvvaldes pārstāvis u.c. speciālisti. Kur “Tumsoņas”, kā daži cilvēki ir sevi te nodēvējuši, īsti neļāva citiem runāt un bija gatavi dzirdēt tikai paši sevi. Ja viņi būtu arī klausījušies, tad dzirdētu projektētāja un būvvaldes teikto, ka kāpņu telpas šaurība liedz jebko iebūvēt pēc likuma. Punkts. Paliek vien divi varianti, vai nobrauktuvi rīkot mājas priekšējā daļā, kur ir ieejas kāpņu telpā un ikdienā pārvietojas cilvēki. Vai arī mājas otrā pusē, kurš netiek izmantots, kur vien zem simtgadīgiem kokiem, jasmīns nīkuļo… Tika uzdots jautājums, no kurienes Anitai šāda nauda, uzbrauktuvei, ko viņa sedz pati. Mīļie cilvēki, mēs katrs ikdienā izdarām izvēles, kāds atrod naudu nopīpēt divas paciņas dienā, kāds nopērk dārgu auto, kāds notetovē visu savu ķermeni, bet kādam ir sapnis, vienkārši patstāvīgi izkļūt no sava personīgā dzīvokļa…Turklāt ja ir bērni u.c. radinieki kuri palīdz īstenot šo sapni. Cilvēki, mums vajag nevis likt sprunguļus otra riteņos, bet palīdzēt tos izņemt. Jo dzīvē lomas mēdz arī mainīties…
 • Vēl viens “tumsonis”

  Vēl viens “tumsonis”

  Man gribētos zināt, kāpēc programma “Bez tabu”, neuzzinot taisnību un patiesos faktus, par to, ka mājas iedzīvotāji ir PAR pandusu, kas tiks uzbūvēts caur 3.kāpņutelpas durvīm, ir tiesīga aizvainot mājas iedzīvotājus un sniegt viltus ziņas valsts mērogā, ka kaimiņi ir pret pandusa uzbūvi. Nedrīkst uzklausīt tikai vienas ieinterisētās puses viedokli, no sākuma ir jāuzklausa abas puses, un tikai tad jāizdara secinājumus.
  Es biju labākajās domās par šo programmu. Man likās, ka katrā atsevišķā gadījumā viņi cenšas uzzināt patiesību, parādīt īsto lietas stāvokli, savukārt tagad es sapratu, ka tā ir “dzeltenā prese”, kur svarīga nevis taisnība, bet sensācija un skandāli. No tā ir atkarīgs programmas reitings. Man ir tādas domas, ka kādam vajag izveidot un palielināt šo skandālu un sanaidot pēc iespējas vairāk cilvēku. Paskataties uz komentāriem : te jau parādas nacionālā naida kurināšana. Tas ir ļoti slikti!
  Mēs dzīvojam Eiropas Savienībā, mums ir jāciena visas nacionalitātes, jādzīvo draudzīgi, un kopīgiem spēkiem jārisina visas problēmas.
  • VITA EGLĪTE

   VITA EGLĪTE

   Apeirons deva slēdzienu, ka caur kāpņu telpu izbūvēt pacēlāju un tad pie nama kāpnēm pandusu nevar. Domē bez Apeirona atzinumiem būvvalde vispār nesāk veikt aprēķinus. Dzīvojam Eiropas Savienībā, un Anitai ir tiesības ar domes atbalstu tikt pie pacēlăja un pandusa kā to iesaka arhitekti.
 • Vēl viena “tumsoņa”

  Vēl viena “tumsoņa”

  Visiem ieinteresētiem gribu paskaidrot, ka Dārzu ielas 37a mājas iedzīvotāji NAV PRET PANDUSA UZSTĀDĪŠANU ANITAI, bet tieši PAR PANDUSU, kas tiks uzbūvēts caur 3.kāpņutelpas durvīm.
  Pagājušajā gadā vasarā (2019.g.), pati Anita vāca parakstus par pandusa uzstādīšanu, paskaidrojot, ka tas tiks uzbūvēts caur 3.kāpņutelpas durvīm. Mājas iedzīvotāji toreiz nobalsoja PAR. Šogad mēs uzzinājām, ka panduss tiks uzcelts mājas rietumu daļā, sataisot caurumu mājas nesošajā sienā. To visu gribēja paveikt aiz mūsu mugurām. Sanāk, ka visus mājas iedzīvotājus apmānīja.
  Pēc mājas iedzīvotāju lūguma tika rīkota kopsapulce, kur visi varēja izteikt savu viedokli par šo jautājumu, kā arī tika veikta iedzīvotāju aptauja.
  Mēs, “tumsoņi”, gribam, lai panduss tiktu uzbūvēts caur 3.kāpņutelpas durvīm, jo šajā kāpņutelpā pirmajā stāvā kopā ar Anitu dzīvo vēl divi cilvēki ar kustības traucējumiem, kuriem panduss arī būtu nepieciešams. Tādā veidā šo pandusu varēs izmantot cilvēki ar kustības traucējumiem uzreiz no 3 dzīvokļiem. Tas būtu visloģiskākais un pareizākais risinājums. Bet, diemžēl, Anita ignorē citu cilvēku ar kustības traucējumiem intereses, un pieprasa atsevišķas ieejas izbūvi tieši viņai, veicot izmaiņas mājas NESOŠAJĀ SIENĀ.
  Vēlreiz gribu atkārtot, ka mēs, “tumsoņi”, esam PAR PANDUSA IZBŪVI cilvēkiem ar kustības traucējumiem caur mājas 3.kāpņutelpas durvīm, kas būtu vērtīgs visiem cilvēkiem ar kustības traucējumiem.
  Mēs esam PRET nesošās sienas izjaukšanu mājas rietumu daļā, kas var novest pie plaisām mājā un citām nelabvēlīgām izmaiņām mājas konstrukcijā, jo to jau tā ir diezgan daudz mūsu mājā, tāpec ka šī māja ir diezgan veca (57 gadi) un šo māju ekspluatācijas laiks ir 60 gadi.
  • VITA EGLĪTE

   VITA EGLĪTE

   Nesośās konstrukcijas neviens neaiztiks, un arhitekti to nemaz neļaus darīt. Pāris ķieğeļus izdrupinās, tas atī viss. Ja namā vēl dzīvo invalīdi, kuri nevar izkļūt no dzīvokļa. Lūdzu, ejiet to pašu ceļu, ko Anita. Samainieties uz dzīvi pirmajā stāvā vai pārdodiet pašreizējo dzīvokli un nopērkat pirmajā stāvā, lai var izbūvēt tādu pašu izkļuvi no 4 sienām. Arī Anita kādreiz dzīvoja trešajā stāvā. Mana vecvecmamma Valmierā tā izdarīja, jo vecuma dēļ trepes bija aizvien grūtāk pārvarāmas.
   • MS Alex

    MS Alex

    Un jā cilvēks dzivo kopa ar ģimeni, tad japarvācas būs visiem ģimenes locekļiem. Jā nav pieejams līdzvertīgs īpašums pirmajā stāvā, tuvuma dzīvesvietai, ko darīt?
 • Kristīne Selga

  Kristīne Selga

  Jūs kaimiņi ēst tumsoņi jums nav sirds es par uzbrauktuvi turies Anita ja jums tā būtu ko jūsu tad teiktu lūdzu Anitai uzbrauktuvi
 • Ārija

  Ārija

  tad kad vajadzēja piparbodītei vai veikaliņam 1. stāvā ieeju, tad neprasīja 3/4 piekrišanu, labi ja pusi. Pie mums arī lika šķēršļus invalīda pieejai mājai, bet, konsultējoties ar Tiesibsarga biroja juristi, problēma tika atrsināta...
 • Tumsoņa

  Tumsoņa

  nu skaisti nofilmēts un noformēts raidījums... sensācijas mūsdienās prot taisīt. Kāds no veidotājiem ir iepazinies ar tehnisko plānu un izmaksām šim projektam? Varbūt varētu šeit ievietot arī to informāciju... nu tīri tā, lai saprast tehniskās nianses un projekta adekvātumu. Internetā var apskatīt pandusu cenas... varbūt var ievietot informāciju salīdzināšanai cik izmaksas bija tam projektam? Viegli nosaukt visus par tumsoņām nezinot visas nianses. Skatos cik viegli cilvēki sāk novēlēt citiem kādu šausmīgu likteni. Es domāju neviens no "tumsoņām" nav ne pret invalīdiem ne speciālu ieeju būvi, iet runa par adekvātumu dotajā gadījumā. Pagalmā ir tādas bedres ka kājas nolauzt var, bet no otras puses taisās būvēt pandusu pāris dzīvokļu vērtībā. Vēlreiz saku, ka negribu nevienu ne kurināt, ne kacināt, vienkārši rodas jautājumi... Vēlot visiem veselību, novēlu atrast kompromisu šajā jautājumā.
 • Светлана

  Светлана

  Все 15 лет на третьем этаже Анита была моей соседкой. Честный, отзывчивый и скромный человек! Чтобы не потерять возможность хоть иногда выбираться из дома, она ежедневно упражнялась, проходя лестничный пролёт вниз, потом вверх. Довалось ей это с БОЛЬШИМ трудом! Наш дом тоже не приспособлен для людей с особыми потребностями. Самостоятельно выехать на коляске из подъезда невозможно, да и хранить её не где... Встречая Аниту на улицах города после переезда, я искренне радовалась за неё. У человека появилась возможность жить! Не наблюдать со стороны, а участвовать. Не отбирайте эту возможность. Будьте людьми. Подумайте не только о себе. Оцените ситуацию ЗДРАВО и примите о решение!
 • solvita

  solvita

  Situācijā,kad tiek skartas invalīda pārvietošanās iespējas,nedrīkstētu to noteikt kaut kāds īpašnieku balsojums,kas balstās uz personīgiem pieņēmumiem.Tas jārisina valstiskā līmenī,pieņemot attiecīgu likumu un nosakot,kas to tiesīgs izlemt.Par kaimiņiem,kuri balsoja pret,vispār trūkst vārdu,bet gribas viņiem atgādināt,ka ne no traumām,ne slimības,kas var novest ratiņkrēslā,neviens nav pasargāts,arī vecumdienās vari palikt bezpalīdzīgs,tāpēc nevajag izaicināt likteni ar cinisku attieksmi nostājoties pret jau esošo invalīdu vajadzībām,vārdi un darbi kā bumerangs atgriežas.Lai visiem laba veselība!
 • Татьяна

  Татьяна

  Стыд,позор,а еще верующие люди,у Леонида православная семья,ходят в храм с детьми-чему же они учат детей,а дедушка старовер,бог все видит
 • Ilona.

  Ilona.

  Tik sāpīgi ir dzirdēt un redzēt kādi cilvēki mums dzīvo blakus.Visnaz labi ka jaunā psaudze atbalsta mūs invalīdus,jo neviens nevaram paredzēt nākotni.un Marija kas raksta kāpēc pirka dzīvokli ,un pati staigā pa kāpnēm,tas ir ļoti labi,ja vēl vari nokāpt pats lejā.Arī mēs esam tādi paši cilvēki kā jūs,un ne jau mēs to slimību paši piesaucām,tāpēc lai nosodītu vispirms padomājiet par sevi un saviem tuvākajiem.Šodien mēs,bet rīt jau varbūt paši varat būt invalīdi.Anitiņ turies,lai dieviņš tev dod veselību.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!