“Izdzērām šņabi, un viņš brauca mājās!” Dundagā dubļos mirušā vīrieša kaimiņš atklāj detaļas par liktenīgo dienu

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

4 komentāri

Par traģēdiju Dundagā, kad 68 gadus vecs vīrietis mīklainos apstākļos zaudējis savu dzīvību, braucot ar traktoru, viedoklis ir daudziem. Citi uzsver lietavas, kuras appludinājušas lauka teritoriju, tādējādi apgrūtinot pārvietošanos, tomēr citi baumo par iespējamu alkohola klātesamību pirms liktenīgās sēšanās pie traktora stūres.

Bez Tabu komanda uzrunā kādu nejauši satiktu vīrieti. Vārds pa vārdam un izrādās, ka tieši viņš bijis pēdējais, kurš saticis kungu. Sarunu gaitā izdodas noskaidrot, ka liktenīgajā vakarā vīrietis ar traktoru braucis pie viņa aprunāties.

Abi vīrieši bijuši kaimiņi. Satiktais kungs māk teikt, ka vasarās traktorists mēdza iedzert, pēc tam savā transportlīdzeklī pagulēt un vēlāk mērot ceļu mājup.

“Viņš bija atbraucis ar šņabi. Mēs to izdzērām. Pēc tam viņš brauca mājās.”

Pēc trīs dienām tuvinieki esot aptvēruši, ka vīrietis nav bijis mājās.

“Viņa dēls atbrauca pie manis un prasīja, vai viņa tēvs nav bijis pie manis. Es teicu, ka bija. Tad viņš teica, ka tēvs neesot jau bijis trīs dienas mājās.”

Abi sākuši meklēt. Staigājuši krustu šķērsu, līdz pamanījuši uz lauka stāvam traktoru. Piegājuši klāt…

“Es saķēru galvu. Tur viņš gulēja. Novilcis zābakus, rokas krustām uz krūtīm uzlicis un guļ.”

Nekavējoties izsaukta policija. Satiktais vīrietis bijis tas, kurš likumsargus sagaidījis un aizvedis līdz notikuma vietai. Talsu policijas priekšnieks Mārcis Pētersons apstiprina, ka 68 gadus vecā vīrieša līķis atrasts guļam lauka vidū.

“Nav zināms iemesls, kāpēc viņš izkāpis no traktora. Varbūt kaut kas notika, varbūt viņš paklupa.”

Vīrietis, kurš pēdējo dienu pirms liktenīgā notikuma pavadījis ar traktoristu, atzīst, ka viņš esot bijis pamatīgi piedzēries. Taču policijai šobrīd par alkohola klātesamību organismā neesot nekādas informācijas.

“Uz doto brīdi ir nozīmēta tiesu medicīniskā ekspertīze. Pēc tam arī zināsim, – persona atradās vai neatradās alkohola reibumā.”

Bez Tabu komanda devās arī uz vīrieša mājvietu, lai aprunātos ar tuviniekiem. Ģimene no komentāriem atteicās.

Tiesu medicīniskajai ekspertīzei nav noteikta izpildes termiņa. Viss atkarīgs no sarežģītības pakāpes. Taču policijas priekšnieks ir pārliecināts, ka ekspertīzes slēdziens atklās visas kārtis par vīrieša nāves apstākļiem.

4 komentāri