Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

33 komentāri

“Bez Tabu” jau kārtējo reizi viesojas nezināmas izcelsmes alkohola un nelegālo cigarešu tirdzniecības vietā jeb tā saucamajā “točkā” Daugavpilī. Pēc tam, kad žurnālisti pieķer nelegālā rūpala darboni, viņš policistu klātbūtnē draud žurnālistam “izdauzīt seju”.

Krustpils ielas 4. namā “Bez Tabu” jau viesojās 2015. gada septembrī. Togad žurnālistu palīdzību lūdza iedzīvotāji, kuriem bija apnikusi “točka” kādā no dzīvokļiem.

“Bez Tabu” jau tolaik pieķēra tirgoņus: iegādājās puslitru nezināmas izcelsmes alkohola un cigarešu paciņu ar Krievijas akcīzes marku. Žurnālisti uzreiz pēc “točkas” apmeklējuma izsauca policiju, safilmētos video materiālus un preci atdeva likumsargiem, kā arī sniedza liecības.

Šogad, janvārī, daugavpilieši atkal lūdz palīdzēt: konkrētā “točka” aizvien darbojas. Atkārtotā vizītē žurnālistiem sākotnēji neizdodas iegādāties nelegālo preci, jo tirgonis iepriekš personu (žurnālistu) nav redzējis. Tomēr “Bez Tabu” komandai izdodas iemūžināt vairākus “točkas” apmeklētājus un nelegālās preces iegādes brīžus.

Vēlāk žurnālists uzrunā kādu garāmgājēju, kuram lūdz iegādāties “pol ļitra” (puslitru alkohola) un cigarešu paciņu. Starpniekam par “točkas” atrašanās vietu nav jāstāsta, saņēmis naudu, viņš dodas pareizajā virzienā. Vīrietis veic pirkumu, ko “Bez Tabu” komanda iemūžina, žurnālisti jau atkal izsauc policiju.

Tirgonis sākotnēji nevēlas likumsargiem atvērt durvis, aiz kurām slēpjas. Tās ir metāla, ar izzāģētu lodziņu tajās. “Bez Tabu” komanda saklausa, kā nelegālo preču pārdevējs intensīvi noskalo ūdeni tualetes podā, tādējādi, iespējams, cenšoties iznīcināt pierādījumus, pirms tos atrod likumsargi.

Tirgonis kādu laiku tielējas, tomēr vēlāk ielaiž dzīvoklī Valsts policijas pārstāvjus, “Bez Tabu” komanda paliek aiz durvīm. “Točkas” pārstāvis kļūst bravūrīgs, policistu klātbūtnē draud izrēķināties ar žurnālistu.

“Novāc nah*j savu kameru, bļ*, kamēr neesmu iznācis izdauzījis seju, nah*j! Es tev seju izdauzīšu, bļ*!” paceļot balsi, dusmīgs ir “točkas” darbonis.

Vēlāk policisti vīrieti nogādā policijas iecirknī uz nopratināšanu. Seko arī “Bez Tabu” komanda, kas sniedz iecirknī aculiecinieku liecības. Uzreiz tiek ierosināts pret tirgotāju kriminālprocess.

Sods pēc “Bez Tabu” viesošanās, ļoti iespējams, neapstādinās nelegālo rūpalu. Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīgu cietumsodu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu. Parasti tiesa piemēro sabiedriskos darbus. Ja miteklī atklās cigaretes un nelegālo alkoholu lielā apmērā un ja pierādīsies, ka ar uzglabāšanu un realizāciju nodarbojas cilvēku grupa, sods var būt krietni bargāks.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Ksenija Belova stāsta, ka likumsargi konkrētajā adresē ir bieži “viesi”.

“Krustpils ielā 2017. gadā uzsākti četri kriminālprocesi un noformēti 27 administratīvo pārkāpumu protokoli. Lai uzsāktu kriminālprocesu, jāatklāj apjoms. Dažreiz ir tā, ka pietiek apjoma, lai uzsāktu procesu. Dažreiz apjoms nav liels, tāpēc uzsāk administratīvo lietvedību.

Tur ir ļoti nopietnas metāla durvis, restes. Ir ļoti grūti pat piekļūt tam dzīvoklim. Tas aizņem ilgu laiku. Kamēr pusstundu mēģina iekļūt dzīvoklī, cilvēks, kurš atrodas tur iekšā, paspēj izliet lielāko daļu. Mūsu darbiniekiem grūti iekļūt tādos dzīvokļos, jo tur ir nocietinājums,” stāsta Valsts policijas pārstāve Ksenija Belova.

K. Belova “Bez Tabu” komandai fotoattēlus, kuros iemūžināta “točka” no iekšienes, kad tajā iekļuvuši likumsargi. Iekļuves vietas miteklī, piemēram, logi, nosprostoti ar metāla restēm un aizklāti ar bieziem aizkariem. Tāpat iekļūt miteklī traucē divas durvis, no kurām vienas ir metāla ar vairākām slēdzenēm. Policijas pārstāve sauc to par nocietinājumu.

TOP komentāri

  • Jafne
    +30 +30 0

    Jafne

    Es nesaprotu vienu lietu- kāpēc ar šo nodarbojas masu mediji nevis tiem, kam to būtu jādara?!?? Rodas sajūta, ka visi atbildīgie dienesti ir uzpirkti....
  • Juris Maksimovs
  • Sanita Upe

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl