Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

2 komentāri

Pēc tam, kad namu Pārdaugavā iegādājas jaunais īpašnieks, likumiskie īrnieki uztraucas, ka viņus saimnieks cenšas izdzīvot no dzīvokļa, kurā dzīvo jau vairākas desmitgades. Atslēgta ūdens padeve, iemitināts neciešams kaimiņš un liegta iebraukšana pagalmā – tie esot līdzekļi cīņā ar īrniekiem.

Karlsbergu ģimene Nometņu ielas 33. namā Rīgā dzīvo jau vairākas desmitgades. Ilgstoši nams bijis pašvaldības paspārnē, taču pirms 10 gadiem tam uzradās īpašnieks, kurš to ieguva denacionalizācijas procesā.

Iedzīvotāji apgalvo, ka īpašnieks nekad šajā adresē nav ieradies, dzīvo Amerikas Savienotajās Valstīs un, kas satraucošākais, neliekas ne zinis par māju, neveic remontdarbus, kā rezultātā nams novests līdz avārijas stāvoklim.

Iedzīvotāji no nolaidīgā īpašnieka nav saņēmuši rēķinu par īri un komunālajiem maksājumiem. Savulaik īrnieki atraduši īpašnieka pilnvaroto pārstāvi, tomēr arī viņam neesot iespējams sazināties ar īpašnieku.

Iepriekšējo īpašnieku nolaidība

Šajā situācijā īrnieki kļuva par ķīlniekiem, jo vēl pirms vairākiem gadiem ūdens piegādātājs SIA “Rīgas ūdens” nāca klajā ar brīdinājumu par iespaidīgu parādu par nesamaksātajiem rēķiniem.

“Mums nebija, kam maksāt. Nebija pat rēķinu, māja netika apsaimniekota. Saimnieks nebija pat noslēdzis līgumu ar “Rīgas ūdeni”. Rīgas domē savulaik sasauca komisiju, kas mūs atzina par cietušajiem,” stāsta īrniece Lilija Karlsberga.

Pēc tam, kad ASV dzīvojošais nama īpašnieks nomira, māju īpašumā pārņēma viņa radinieks. Jaunajam īpašniekam Karlsbergu ģimene, kā paši saka, esot maksājuši godprātīgi. Nemaksātājus saimnieks patriecis. Tai pat laikā jaunais īpašnieks uzstāja, ka īrniekiem pašiem jasamaksā iepriekšējā saimnieka nolaidības dēļ uzkrātais parāds, ar ko iemītnieki nav mierā.

Namu grib sakārtot, bet parāds jāsamaksā

Visbeidzot, šogad nams nonāca brāļu Kārļa un Mārtiņa Dambergu īpašumā. Viņi šajā apkaimē (Kalnciema kvartālā) atjaunojuši daudzas senās koka mājas. Tāpat vēlas sakārtot namu Nometņu ielā, tāpēc pārņēmuši arī tiesvedības ar Karlsbergu ģimeni stafeti, jo izlīgumam, kas paredz arī kompensāciju, īrnieki nepiekrīt.

“Mani klienti [brāļi Dambergi] šo īpašumu ir nopirkuši pavisam nesen. Šo tiesvedību ierosināja iepriekšējie īpašnieki. Sarunā ar Karlsbergu ģimeni sapratu, ka viņu pretenzijas ir pret iepriekšējiem īpašniekiem [kuri nesūtīja rēķinus] par īpašuma neapsaimniekošanu. Bet tas viss nekādi uz mums neattiecas,” skaidro jauno īpašnieku advokāts Jānis Pūce.

Karlsbergi nevēlas pieņemt kompensāciju, bet gan sagaida, ka jaunais īpašnieks ierādīs citas, līdzvērtīgas dzīvojamās telpas, kā to paredz likums.

Īrnieku pārkāpumi

Īrnieki uzskata, ka, nesagaidot tiesas spriedumu, īpašnieki cenšas izdzīvot viņus, padarot dzīvi namā neciešamu: atslēgta ūdens padeve, iebrauktuve uz pagalmu aizšķērsota ar milzu būvgružu konteineru, tāpat iemitināts neciešams kaimiņš.

“Viņš trijos naktī ieslēdz nenormāli skaļu mūziku, ko par mūziku ir grūti nosaukt. Ne vien mēs, bet arī pretējās mājas iedzīvotāji vai lecam pa logiem ārā aiz izmisuma,” par kaimiņa izdarībām stāsta Egils Karlsbergs.

Īpašnieku pārstāvis. J. Pūce skaidro, ka īpašnieki ir tiesīgi ierādīt telpas iemītniekiem pēc saviem ieskatiem. Tāpat konteiners novietots teritorijas sakārtošanas vajadzībā. Advokāts arī uzskaita vairākus īrnieku pārkāpumus un cer, ka tiesa tos ņems vērā: pretlikumīgi, bez īpašnieka piekrišanas dzīvoklī deklarējusi svešas personas, pārkāpj pagalma lietošanas noteikumus un veikuši nesaskaņotu izbūvi.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl