“Ir bail! It īpaši pēc tā, kas noticis.” Aizputē satraucas par nedegošajām laternām; iedzīvotāji izvairās no tumšajām ielām

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

4 komentāri

Linards savas pensijas vecuma dienas pavada Aizputē. Taču tās nebūt nav mierīgas, jo kungs satraucas par savas dzīvesbiedres un kaimiņu drošību. Kopš pērnā gada 10. decembra vienīgais, kas vakaros un naktīs liecina par gaismu ielā, ir tās nosaukums – Saules iela.

“Nu tumšs ir. [..] Kustība te ir, cilvēki staigā,” stāsta Linards, kurš iepriekš nekautrējas un vairākas reizes arī ziņo pašvaldībai par likstām ar laternu stabiem. Tiesa gan, vēl līdz pat šai dienai izmaiņu nav – Saules iela atstāta tumsas varā.

“Kādreiz ir nodzisis dienu, divas dienas, bet – tā ka mēnesi nekas nenotiek…,” turpina aizputnieks.

Arī sastaptie vietējie iedzīvotāji ir neziņā, kāpēc tieši Saules ielas apkaime atstāta bez ielu apgaismojuma.

Tikmēr netālu esošās kafejnīcas darbiniece Anete norāda, ka pēc darba ir bail pārvietoties pa apkārtni.

Parks arī ir tāds tumšs, un tā iela. Kad sanāk iet pa turieni, īpaši nav to laternu. Tur nedeg vienā vietā.

“Bez Tabu”: Bail nav?

Ir, it īpaši pēc tā, kas te notiek.

Šogad Aizputē tieši dienas tumšajā laikā jau notriekts viens gājējs, kuru ar gūtajām traumām nogādāja slimnīcā. Tumsas aizsegā arī nodegušas divas dārza mājiņas un pat sadurts kāds cilvēks.

“Bez Tabu” pārliecinās, ka arī Aizputē strauji satumst, taču laternas Saules ielas apkaimē vēl joprojām nedeg. Un vienīgais gaismas avots iedzīvotājiem ir, piemēram, mobilo telefonu ekrāna gaisma vai lukturītis.

Astrīda Eņģele
Aizputes novada domes izpilddirektore

Nu, viens posmiņš no Saules ielas ir tumšs, jo, cik varēja, tik atjaunoja, bet automātiskos drošinātājus sit ārā,  jo ir beigts kabelis. Un tagad atjaunot esošo kabeli nevar, ir jāliek zināmā posmā jauns kabelis. Un ir jau vienošanās ar pakalpojuma sniedzēju, ka viņš sataisīs tāmi, un tuvākajā laikā arī raksim un mainīsim kabeli.

Pašvaldības pārstāve pieļauj, ka avārijas seku likvidēšana varētu notikt janvāra otrajā pusē.