Internetveikals pircēju vazā aiz deguna un vilcinās saremontēt putekļu sūcēju vai atmaksāt naudu

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

9 komentāri

Rīdzinieks Rūdolfs pārliecināts, ka Ziemassvētkos daudzi gribēs viens otru aplaimot ar interneta veikalos pirktu sadzīves tehniku. Grib brīdināt, lai uzmanās, jo, ja precei būs nepieciešams remonts, tad var gadīties, ka nāksies izciest ilgo ceļu kāpās, ko pats izbaudījis uz savas ādas.

Interneta veikalā pirms gada iegādājies putekļu sūcēju, taču prieki par jauno pirkumu bijuši īsi. Pēc mēneša tam radušies bojājumi, vedis uz veikalu, lai salabo. Internetveikala darbiniece solījusi mēneša laikā putekļu sūcēju saremontēt.

Nācies gaidīt vairākas nedēļas. Izrādās, tam bijis tehnisks defekts, iedots vietā cits. Diemžēl arī jaunā ierīce atsacījusies pilnvērtīgi darboties.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve skaidro, kā šādos gadījumos rīkoties patērētājam un kādas ir viņa tiesības.

Rūdolfa ierīcei garantijas laiks vēl nebija beidzies, lūdzis, lai atkal saremontē. Tas noticis septembra sākumā. Kad vairākas nedēļas putekļa sūcēja neesot bijis, vaicājis, kad būs, saņēmis atbildi, tas esot servisā Polijā. Arī raidījumam Bez Tabu internetaveikala 1a.lv vadība skaidro, kāpēc tik ilgi jāgaida, kamēr prece tiek salabota.

“Saprātīgs termiņš ir līdz 30 dienām, bet, ja servisa centrs neatrodas Latvijā, tad prece mēdz aizkavēties. Servisā prece aizkavējās ilgāku laiku. Mēs par šo situāciju jūtamies atbildīgi.”

Kad Rūdolfs pēc divu mēnešu gaidīšanas nav varējis dabūt atpakaļ ne veco putekļu sūcēju, ne jaunu vietā, pieprasījis, lai veikals atmaksā naudu, jo, nevarot sagaidīt savu putekļu sūcēju, bijis spiests nopirkt vietā citu. Veikals spurojies pretī un vien pēc Bez Tabu iesaistīšanās Rūdolfam izdevies naudu atgūt.

Mēs nācām pretī, atmaksājām naudu uz viņu norādīto kontu un esam nosūtījuši klientam maksājuma uzdevumu kā pierādījumu.

9 komentāri