Internetveikalā “Aliexpress” pasūtītā sapņu soma “pačib” kā nebijusi! Muitas kontrole to aiztur, pamatojot kā viltojumu

Sabīne Svitiņa BT

Autors: Sabīne Svitiņa BT

Bez Tabu digitālā satura redaktore. Atbild par raidījuma satura izvietošanu interneta platformās.

9 komentāri

Ja nesanāk laika apmeklēt lielveikalus, bet kaut ko jaunu savā garderobē ir vēlme iegādāties, noteikti to var atrast interneta veikalos, kuru piedāvājumu klāsts ir plašs un katrai gaumei atbilstošs!

Ieraugot internetveikalā Aliexpress.com savu sapņu somu par izdevīgu cenu, Mudīt, daudz nedomājot, pasūtīja savu kāroto preci! Nodomājusi, ja jau pasūta vienu lietu, tad pievienos groziņā klāt vēl citas preces. Sieviete pasta sūtījumu saņēmusi, bet sapņu soma tā arī nav atnākusi!

Izrādās, soma muitas kontrolē aizturēta uz aizdomu pamata – viltojums. Muitas pārstāvji saskata nepārprotamu līdzību ar daudziem zināmā zīmola Luis Vuitoin produkciju!

Modes dizainers Deniss Ševeļevs norāda, ka pat tad, ja dizains neatgādina konkrēta zīmola somu, šīs līdzības tik un tā veido iespaidu par konkrētā zīmola preci!

Likums, kas saistīts ar viltojumiem, kurus nedrīkst ne tikai pārdot, ražot, bet arī iegādāties, un Tu kā pircējs esi iegādājies, tad Tu vari līdz cietumam pat aiziet!

Pašlaik soma nosūtīta ekspertīzei un muitas kontroles darbinieki sazinās ar zīmola ražotāju, lai dzirdētu viņu atzinumu – soma ir viltojums vai nav!

Mudīte uzskata, ka, ja kāds paviesotos Rīgas Centrāltirgū, tad pavisam noteikti atrastu vairākus viltojumus, kas tiek tirgoti pēc labākās sirdsapziņas. Raidījums Bez Tabu veic eksperimentu un viesojas Centrāltirgus apģērba tirgotavās!

Aplūkojot visus tirgotāju stendus, secina, ka lielie apģērbu zīmoli tur nav nemaz tik sastopami! Atrasts tikai viens cepuru stends, kur pie precēm piestiprinātas oriģinālas cenu zīmes!

 

Tirgotājs

Nav, uz vietas arī nekur nav. Pat gribēdams Tu nevari paņemt, mēs paši vadājam, braukājam, bet nekā! Tur pat tuvu nestāv viltojumiem.

Muitas kontrole 2016. gadā uz viltojuma pamata aizturējusi vairāk nekā 700 preces, bet atsavinātas vairāk nekā 5000 preces!

Foto

9 komentāri