Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

1 komentārs

”Gadsimta ķēriens! Maluzvejnieki no Siguldas zivis ķēruši, izmantojot aizliegtu ēsmu! Pēc tiesībsargājošo iestāžu datiem Siguldas rajonā aizturēti četri vīrieši, kuri tiek turēti aizdomās par maluzvejniecību. Aizturēšanas brīdī pie vīriešiem atradās 318 kilogrami zivju.”

Šāds virsraksts un notikuma izklāsts piesaista daudzu Latvijas makšķernieku uzmanību. Katram taču gribas uzzināt, kā ”maliķi” iekrituši. Rakstā, kurš ielikts reti kuram zināmā interneta portālā, lasāms, ka vides inspektori pie makšķerniekiem nav atraduši nevienu aizliegtu rīku, ar kuru var iegūt tik lielu zivju daudzumu.

Copmaņi atzinušies, ka lietojuši jaunu loma pievilināšanas līdzekli. Rakstā atrodamas norādes uz vietni, kur zivju pievilinātās nopērkams, bet mājaslapas nedarbojas.

Būs aitas, būs…

Virtuālajā vidē ir atrodami vairāki video rullīši, kuros piedāvātā ēsma atklāti tiek nosaukta par cilvēku muļķošanu. Tiek pierādīts, ka tirgotāju akcijas, it kā samazinot cenu no teju 100 eiro uz 50 eiro, par 50 ml pudelīti, ir nekas cits, kā mārketinga triks, lai tikai piesaistītu pircējus.

Latvijā šo atraktoru tirgo viena privātpersona. Raidījums sazvana viņu un vienojas par tikšanos.

Ko saka eksperti?

Bez Tabu uzrunā vairākus Latvijā respektētus copes ekspertus un ilggadējus makšķerniekus. Piemēram Māris Olte, kuru zina katrs pašmāju pīckotājs, par šo produktu saka:

”Izmantot šo līdzekli ir tas pats, kā mēģināt zivi noķert ar vilka asti! Kā bērnībā dzirdētajā pasakā.”

Normunds Grabovskis
Zivju ēsmu eksperts

Ir pāris tēmas, kurās cilvēkus var muļķot mūžīgi. Viena ir svara nomešana. Ēd ko gribi, tikai iedzer šo tableti, un tu kļūsi tievs kā Alberts.

Otra tēma ir nedarīt neko. Tikai pabērt brīnumlīdzekli, un zivis pašas ķersies. Nu neķersies!

Savukārt copes lietu veikala vadītājs Oskars Ņesterovs izsakās skarbāk.

”Starp Latvijā esošajiem vairāk nekā 200 000 makšķernieku būs pāris tūkstoši tādu, kuri ir lētticīgi. Viņiem ko tādu varēs iesmērēt. Parēķiniet, 50 eiro no viena tūkstoša apmuļķoto sezonas laikā. Diezgan pieklājīgi!”

Brīnumnūjiņa

Bez Tabu satiek vīrieti, kurš virtuālajā sludinājumu dēlī ievietojis reklāmu, ka no viņa var iegādāties superlīdzekli, lai zivis labi ķertos. Pats esot mēģinājis, bet tā, ka loms pats lec laivā, tā gan neesot. Ja paralēli makšķerē uz ēsmu, kura pamērcēja speciālajā šķidrumā un parasto slieku, zivs it kā labāk izvēlas apstrādāto.

Viņa teiktais tikai apstiprina to, ka tā pat nāksies zivi piebarot un izplatītās ziņas par atraktora superspējām ir nekas cits, kā uzpūsts reklāmas burbulis un cilvēku muļķošana.

Foto

TOP komentāri

  • dace
    0 0 0

    dace

    Vot ar šitiem krāpniekiem , pilns internets ! Brīnumzālītes svara samazināšanai, pret celulītu, Pret grumbām , matu augšanai , .....protams potencei ..un kam tik vēl ne ! Un atrodas plānprātiņi kuri tos draņķus pasūta . A nu jau sameklējuši makšķerniekus . Tas jau kas jauns . bet nu jājamzirdziš tiem labs !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl