Interesanti! Vai par Ušakova kepku dēvētajam kalnam maz ir oficiāls nosaukums?

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

6 komentāri

Kaut Rīga jau pāris gadus kļuvusi par vienu kalnu bagātāka, ierēdņi vilcinās ar oficiāla nosaukuma piešķiršanu.

Raidījuma ”Bez Tabu” aptaujātie rīdzinieki norāda, ka nezina, kāds ir kalna oficiālais nosaukums, taču atzīst, ka iedzīvotāju vidū tas tiek saukts par ”Ušakova kepku”. Kā zināms, slēpošanas kalnam Ventspilī dots oficiāls nosaukums ”Lemberga hūte”, acīmredzot Rīgas kungi vēlējušies sekot kurzemnieku piemēram.

Ivo Kiršblats
RD Mājokļu un vides departamenta pārstāvis

Šobrīd nosaukuma piešķiršana kalnam nav dienas kārtībā kā prioritāte. Ja cilvēki izvēlas saukt par ”Ušakova kepku”, tad mēs nevaram piespiest saukt citādāk.

Sākotnēji šīs nosaukums bija, kā ”uzbrauciens” pašreizējam Rīgas mēram, taču tas ir aizgājis pozitīvā gaisotnē. Kāpēc gan ne?

Tieši Rīgas galva un viņa pārstāvētā partija tiražē kalna neoficiālo nosaukumu. Tas redzams arī Rīgas mēra sociālo tīklu profilos, tāpat pirms vēlēšanām Ušakova partijas atbalstītāji tikuši pie cepures, uz kuras uzrakstīts ”Ušakova kepka”.

Kā punkts uz ”i” ir galvaspilsētā valdošās partijas vēlēšanu torte, kur atkal tiek tiražēts Ušakovam glaimojošais nosaukums. Tajā pašā laikā Rīgas mērs medijiem paudis viedokli, ka neatbalstītu šādu kalna nosaukumu.

Dite Liepa
Latviešu valodas aģentūras galvenā lingviste

Vietvārdus darina ne tikai no sugas vārdiem, bet arī no īpašvārdiem. Šādus vietvārdus sauc par transonīmiskiem, jo tie pāriet no vienas grupas citā.

Bieži vien nosaukumiem tiek meklēts ideoloģisks sakars, kā, piemēram, padomju laikā tika mainīti nosaukumi.

Šis noteikti nav pirmais gadījums, kad personvārds tiek izmantots dažādu objektu un celtņu nosaukumos. Vērmanes dārzs nosaukts par godu zemes dāvinātājai, turpretī Vanšu tiltu savulaik dēvēja par Vosa balalaiku, kas saistīts ar LPSR līderi Augustu Vosu. Turpretī Valmierā tilts par Gauju neoficiāli tiek saukts par Boķa ribām, jo tas būvēts toreizējā pilsētas vadītāja Ineša Boķa laikā.

Pašvaldības pārstāvis Kiršblats norāda, ka joprojām spēkā ir liegums kalnu izmantot, tādēļ arī vietvara nesteidzas tam meklēt oficiālu nosaukumu. Visticamākais, ka tas tiks darīts 2019. vai 2020. gadā.

Foto

TOP komentāri

 • Janis Rieksting
  0 0 0

  Janis Rieksting

  Ušakovam nu gan noteikti vajadzētu lepoties ar savu kalnu! Tikai nevajag aizmirst kas kalnam iekšā! Tas arī Ušakovam zem kepkas paurī!
 • Arnis Lapiņš
  0 0 0

  Arnis Lapiņš

  Saakumaa saku Łeńina kalni, ja nesaprot, tad svalkas kalns!
 • Bez Tabu

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl