Iļģuciemā uz ielas jau mēnesi pludo kanalizācija. Smird tuvākā apkārtne

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Stūres ielā 2 atrodas bijušās kopmītnes. Šobrīd tur uz dzīvi lielākoties iekārtojušies sociāli nelabvēlīgi sabiedrības locekļi. Ēkai jau pirms daudziem gadiem atslēgta ūdens padeve, kā arī piekļuve pilsētas kanalizācijas tīklam.

Vairākas reizes nedēļā ”Rīgas ūdens” iedzīvotājiem piegādā dzeramo ūdeni. Ēka ir atvienota no pilsētas kanalizācijas tīkla, tādēļ nama apsaimniekotājam SIA ”Lanis Plus” regulāri jāizved kanalizācija. Piecstāvu nama iedzīvotāji ir diezgan ražīgi, un kanalizācijas tvertni piepilda krietni ātrāk, nekā apsaimniekotājs nodrošina tās izsūknēšanu.

Apkārtnes iedzīvotāji ir nikni. Smakojošā kanalizācija šajā karstajā laikā viņiem liedz atvērt savu mājokļu logus. Arī atrašanās pie savām dzīvojamām mājām nav patīkama, vējš regulāri viņus aplaimo ar kaimiņu kanalizācijas smaku.

Lāsma
Dzīvo smakas areālā

Tas turpinās jau aptuveni mēnesi. Nav katru dienu, bet ir ļoti bieži. Viss šis apgabals smird. To ir grūti izturēt.

 

Vairāki “Bez Tabu” uzrunātie ēkas iedzīvotāji nemaz nav informēti, ka viņu kanalizācija nonāk uz ielas. Iedzīvotāji atklāj, ka neilgi pirms filmēšanas komandas ierašanās kanalizācija tika atsūknēta.

Situācija gan esot uzlabota tikai īslaicīgi, jo pēc dažām dienām kanalizācija atkal plūdīs pāri malām, kā rezultātā mikrorajons turpinās smakot.

Izrādās, ka piecstāvu nama otrajā stāvā atrodas arī ēkas apsaimniekotāja ”Lanis Plus” birojs. Tajā filmēšanas komanda sastop grāmatvedi un vēl kādu darbinieku vārdā Vladimirs. Vīrietis atsakās raidījumam atklāt, kur var sastapt uzņēmuma vadītāju, kā arī noliedz, ka apsaimniekotājs būtu vainojams pie smakas izplatīšanās. Vladimirs “Bez Tabu” komandai liek pamest biroja telpas.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Vladimirs
Apsaimniekošanas uzņēmuma pārstāvis

Lūdzu ejiet ārā. Mums nav ne tabu, ne bez tabu. Mums nav problēmu. Tās ir “Rīgas ūdenim” un kanalizācijai, ne jau mums. Viņi mums ir norāvuši cauruli.

 

Pašvaldības uzņēmuma ”Rīgas ūdens” pārstāvis Artūrs Mucenieks apstiprina, ka šis nams nav pieslēgts pilsētas dzeramā ūdens, kā arī kanalizācijas tīklam. Rīgas ūdens pārstāvis atklāj, ka nama bijušais apsaimniekotājs ir parādā aptuveni 60 tūkstošus eiro. Tas arī bijis iemesls, kādēļ savulaik ēka atvienota no komunālajiem tīkliem. Šobrīd ēkas iedzīvotājiem cisternās regulāri tiek piegādāts dzeramais ūdens.