Iļģuciemā izcērt skvēru; iedzīvotājiem aizdomas par dižkoka iznīcināšanu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

3 komentāri

Aizvadītās otrdienas rītā Iļģuciemā jau no paša rīta varēja dzirdēt motorzāģu rūkoņu. Vairāki zāģeri darbojušies blakus Riekstu ielas 15. namam, kā iedzīvotājs par notiekošo vērsās arī pašvaldības policijā.

Roberts Riekstu ielā dzīvo četrdesmit otro gadu, šobrīd gan retāk iziet ārā no dzīvokļa, taču pie mājas esošais skvēriņš vienmēr priecējis. Otrdienas rītā motorzāģu skaņa viņu pamatīgi pārsteigusi, sieva gājusi raudzīties, kas notiek. Atgriezusies dzīvoklī, viņa apstiprināja ģimenes bažas – tiek iznīcināts skvērs, kas ģimeni gadiem ilgi priecējis.

Pensionārs nekavējoties zvanījis pašvaldības policijai. Likumsargi ieradās dažu minūšu laikā un pārbaudījuši notiekošo. Vēlāk pašvaldības policijas darbinieki Robertam atzvanījuši un paziņojuši, ka viņiem uzrādīta ciršanas atļauja. Roberts gan nolēmis sazināties ar Rīgas domes darbiniekiem, kuri pensionāru uzslavēja par proaktīvu rīcību.

Roberts
Pārdzīvo koku zaudēšanu

Man pateica, ka tāda ciršanas atļauja viņiem nemaz nav izsniegta, tā esot viltota. Pateicās, ka esmu piezvanījis. Sanāk, ka viņi policijai uzrādīja viltotu atļauju. Bagātais jau dara, kā grib.

Skvēriņa iznīcināšanu pamanījuši visi apkaimes iedzīvotāji. Pēteris pēc izglītības ir dārzkopis un zina stāstīt, ka nozāģēts arī dižkoks, kuram bija piestiprināta atpazīšanas zīme. ”Nav vairāk tās dižkoka zīmes, tā bija piestiprināta. Tā bija vienīgā kļava Iļģuciemā, kas bija dižkoks. Vismaz šajā lielajā kvartālā,” stāsta Pēteris.

Iedzīvotāji raidījumam “Bez Tabu” atklāj, ka nozāģēto koku vietā plānots būvēt daudzstāvu ēku. Teritorija pieder juridiskai personai.

To, ka teritorijā tiešām paredzēta būvniecība, apstiprina arī Rīgas domes Attīstības departamentā.

Kaspars Līcītis
Rīgas domes Attīstības departamenta pārstāvis

Mēs esam apsekojuši konkrēto objektu. Ņemot vērā, ka būvatļauja izsniegta pirms kāda laika, esam pieprasījuši nepieciešamo dokumentācija arhīvā. Vērtēsim konkrēto būvatļauju, vai koku ciršana bijusi saskaņota.

Rīgas pašvaldības policijā norāda, ka piefiksēta koku zāģēšana, ja tā izrādīsies neatļauta, sodu var nākties maksāt vai nu privātpersonām, vai juridiskām personām.

Dabas aizsardzības pārvaldes sistēmā nozāģētā kļava neuzrādās kā dižkoks. Tomēr sistēmā nav atrodams arī turpat blakus augošais ozols, kam arī ir piestiprināta atpazīšanas zīme. Pārvaldē norāda, ka ne visi koki ir ievadīti sistēmā. Jau tuvākajā laikā uz skvēru dosies pārvaldes darbinieki, kuri piefiksēs notikušo.

3 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

Latvijā "pazaudē" pat pusmiljonu kilometru! Notinot nobraukumu, "iesmērē" no ārzemēm ievestus auto

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

Banānu cena uz pusi zemāka par pašizmaksu! "Banānu karā" "Lidl" konkurenti izmisīgi cenšas nezaudēt pircējus

"Kā cilvēks var tā "salabot" apavus?!" Dobelnieci pārsteidz darbnīcas meistara veikums

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

"Drusciņ sapurinās nevakcinētos!" Sākoties ārkārtējai situācijai, iedzīvotāju noskaņojums krasi atšķiras: no izpratnes līdz dusmām

"Mēs esam tādās krustcelēs, ka nezinām, ko vairs darīt!" Austrālijas pilsonim liedz vakcināciju Latvijā

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!