3 komentāri

Par studijām semestrī jāmaksā no 519 līdz 597 eiro, taču nav zināms, vai skola vēl pastāvēs.

Raidījums “Bez Tabu” saņēmis vairākus e-pastus no Latvijas Biznesa koledžas pēdējo kursu audzēkņiem, kuri ir neziņā par koledžā pavadīto laiku un ieguldītajiem līdzekļiem, ja iestādei tiks atņemta akreditācija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Biznesa koledžas students:

Mēs vesels kurss uztraucamies par to, kas būs tālāk, jo esam finiša taisnē, pēc dažām dienām ejam uz priekšaizstāvēšanu, pēc nedēļas uz eksāmenu, un, ja šajā janvārī pēkšņi noņem akreditāciju, tad diplomu nesaņemam?

Studentu bažas apstiprina Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra, kurš norāda, ka Latvijā pirmo reizi tiek diskutēts par akreditācijas atņemšanu iestādei, kas jau ilgstoši darbojas.

Jānis Vētra, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs

Ja tiek atņemta akreditācija, šī mācību iestāde nav valsts atzīta un nevar izsniegt diplomus ar valsts ģerboni. Tas neietekmē jau esošos absolventus.

Akreditācijas process iet pēc pilnas programmas, kas izvērtē kritērijus, lai atzītu augstākās izglītības institūciju. Šī institūcija (Latvijas Biznesa koledža) neatbilst kritērijiem, līdz ar to nav valsts atzīstama.

Koledžas direktors ārkārtas izvērtēšanu sauc par pasūtījumu un ministrijā iesniedzis 54 iebildumus par ekspertu atzinumu.

Normunds Gūtmanis, Latvijas Biznesa koledžas direktors

Kopā saskaitīju 15 ekspertus, kuri gadu laikā vērtēja tos pašus kritērijus un atzina, ka tie ir pilnībā izpildīti. Varu likt galvu ķīlā, ka decembrī mums neatņems akreditāciju. Es gribētu redzēt šo cilvēku, kurš uzņemsies parakstīt un pateikt, ka tiek atņemta akreditācija.

Lēmumu par akreditācijas atņemšanu vai spēkā atstāšanu pieņems Izglītības un zinātnes ministrijā.

Foto

TOP komentāri

 • haralds elceris
  +2 +2 0

  haralds elceris

  nezolīdi! uz 100 cilvēkiem tikai 1 diploms un tas pats nederīgs!
 • Eds
 • Cikvēks
  0 0 0

  Cikvēks

  Jāskatās, uz kuru skolu var pāriet. Es pirms 12 gadiem 4 x mainīju augstskoku, jo visām radās problēmas ar akreditāciju. Smagi, jo katrā augstskolā savi kredītpunkti, jāpārliek eksāmeni, bet viss izdarāms. Nav ko pīkstēt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl