“Iesita ar atslēgu pa pieri!” Ziņo par skolotāja vardarbību pret bērniem Džūkstes pamatskolā

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

156 komentāri

Džūkstes pamatskolas skolotājs ilgstoši izmanto agresīvas, pat vardarbīgas metodes pret nepaklausīgiem audzēkņiem, ziņo skolēnu vecāki.

Bez Tabu rīcībā ir nonācis video, kurā redzams, kā sporta un mājturības skolotājs Pēteris Zīriņš izmanto, iespējams, agresīvas darbības pret 9. klases skolēnu. Audzēknis un viņa māte apgalvo, – skolotājs uzvedies vardarbīgi.

“Viņš man ievilka vienreiz. Pie žokļa iesita, vēlāk lauza roku,” atminas skolnieks.

Incidents noticis ārpus skolas telpām. Puisis nav vēlējies apmeklēt sporta stundu, jo pirms tam piedalījies turnīrā, kurā uzvarējis, bijis noguris.

Gunta, skolēna māte

Visu brīvlaiku viņam sāpēja. No lāpstiņas uz leju bija sastiepums.

Džūkstes pamatskolas direktore Inga Riežniece ir nepatīkami pārsteigta, no Bez Tabu komandas uzklausot sūdzību par skolotāju ar 40 gadu stāžu, kurš savulaik atzīts par labāko pedagogu vietējā mērogā.

Inga Riežniece, Džūkstes pamatskolas direktore

Roku palaišana nav pieļaujama! Man tas, goda vārds, ir šoks! Tādas lietas nedrīkst būt.

Skolotājs Pēteris Zīriņš apgalvo, ka izmantotā savaldīšanas metode ir atbilstoša saskarsmē ar nepaklausīgu bērnu.

“Es palūdzu viņam, lai nāk atpakaļ uz stundu, jo tās laikā es esmu atbildīgs par viņu. Viņš teica, ka nekur neies. Brauks mājās. Tad es viņu paņēmu aiz rokas un vedu atpakaļ uz skolu. Nekādas iedunkāšanas nebija. Ko nozīmē palaist rokas? Es viņu tikai rāvu,” stāsta vardarbībā vainotais skolotājs. P. Zīriņš.

Ar atslēgu pa pieri

Daži Džūkstē uzrunātie bērni un bijušie skolēni uzskata, ka noraizējušies vecāki, vainojot skolotāju vardarbībā, pārspīlē, tomēr daudzi stāsta arī par citiem agresijas gadījumiem.

“Kad kaut ko ne tā pateica, iedunkāja,” atceras skolas absolventes.

“Citkārt viņš piedraud sist, bet reāli palaiž rokas pret lielajiem [8., 9. klašu skolēniem], jo viņi ļoti slikti uzvedas. Neklausa nemaz,” teic sastaptie skolēni.

“Ja sīkumu izdara, viņš uzbļauj. Ja kaut ko vairāk, tad viņš iesit. Man sportā 3. klasē vienreiz iesita ar dzelzs atslēgu pa pieri, jo daudz runāju,” stāsta cits skolnieks.

Skolēnu vecāki uzskata, ka pieaudzis vīrietis, lai vai kā bērns uzvestos, nav tiesīgs nodarīt pāri bērnam. Kāda pamatskolas māte stāsta, ka reiz pedagogs Pēteris Zīriņš esot iegrūdis dēlu ar galvu sienā, jo puika sporta stundas laikā nav atradies pareizajā vietā. Tāpat reiz skolotājs esot iesitis pa galvu ar roku, jo mājturības stundā nav bijusi burtnīca.

Taujāts par to, vai atminas jebkādu gadījumu, kad pacēlis roku pret bērnu, skolotājs ietur ilgu pauzi, bet pēc tam atzīst, ka vienreiz iesitis puisim pa kāju ar florbola nūju, jo viņš neesot klausījis.

“Pie manis stundā jāierodas, atzīme jānopelna, stingri jāstrādā. Varbūt tas daudziem liekas pārāk grūti,” strikti noteic P. Zīriņš.

Sarunā ar Bez Tabu pedagogs pauž viedokli, ka bērni pieraduši mācīties pedagogu sieviešu sabiedrībā, līdz ar to nav raduši pie disciplīnas.

Foto

156 komentāri