“Iesaistīja prostitūcijā arī nepilngadīgās!” Šausminošos noziegumos vainoto Lizuma recidīvistu tiesā arī par sutenerismu

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

6 komentāri

Gaismā nākuši satraucoši fakti par citiem iespējamiem likumpārkāpumiem, ko, iespējams, pastrādājis recidīvista slavu iemantojušais Dainis Mazulis no Lizuma pagasta. Gaidot izmeklēšanas rezultātus par iespējamu dēla slepkavību, cenšoties iegūt apdrošināšanas atlīdzību, policija gūst pierādījumus, ka Mazulis vervējis sievietes prostitūcijai. Viņa māte stāsta, ka arī nepilngadīgas meitenes.

2016. gadā “Bez Tabu” stāstīja par Daini Mazuli no Gulbenes novada Lizuma pagasta Velēnām, kura saimniecībai vietējie met līkumu. Togad, veldzējoties kublā, nositoties ar elektrību, gāja bojā Daiņa 19 gadus vecais dēls un viņa draudzene. Vīrieša dēla dzīvība bija apdrošināta, labuma guvējs jaunieša nāves gadījumā – tēvs Dainis. Tāpat tajā pašā gadā uguns nopostīja dzīvojamo māju saimniecībā, kas arī bija apdrošināta. Aizdomu mākoņi savilkušies virs Daiņa Mazuļa galvas, policija izmeklē iespējamo noziegumu, vai pastrādātās zvērības bijušas saistības ar centieniem iegūt apdrošināšanas atlīdzības.

Jāatzīmē, ka Dainim Mazulim ir tumša pagātne. Aizvadītā gadsimta 90. gados viņš ar paštaisītu spridzekli uzspridzināja savu dzīvesbiedri. Slepkavības motīvs bija 2000 latu apdrošināšanas nauda, ko civilsievas nāves gadījumā saņemtu tieši viņš. Tolaik tiesa viņam piesprieda 20 gadus aiz restēm, tomēr par labu uzvedību ieslodzījuma vietā tika atbrīvots jau pēc 10 gadiem.

Dainis aiz restēm; atklājas citas briesmu lietas

Šovasar, ierodoties Mazuļa saimniecībā Velēnu ciemā, “Bez Tabu” atskārst, ka Daiņa tur nav, viņš ir ieslodzījumā, tomēr nevis par iespējamo jauniešu slepkavību, cenšoties iegūt apdrošināšanas atlīdzību, bet gan par citu iespējamu briesmīgu noziegumu, aiz restēm gaida tiesas spriedumu. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē informē, ka, izmeklējot lietas par mīklaino jauniešu nāvi un mājas nodegšanu, savākti pierādījumi, ka Dainis Mazulis nodarbojies ar daiļā dzimuma pārstāvju iesaistīšanu prostitūcijā. Pirmās instances tiesa viņu jau atzinusi par vainīgu šajā lietā, tomēr nu to skata otrajā instancē, Vidzemes apgabaltiesā, jo Mazulis lemto pārsūdz.

”No Vidzemes rajona tiesas esam saņēmuši krimināllietu, kurā Dainis Mazulis ir notiesāts par triju noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. Proti, pēc Krimināllikuma 164. panta 1. daļas ”Par personas iesaistīšanu prostitūcijā”, arī pēc 165 panta 1. daļas ”Par tādas personas izmantošanu iedzīvošanās nolūkā, kura nodarbojas ar prostitūciju” un par vēl vienu 165.1 panta 2. daļu ”Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas iedzīvošanās nolūkā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.”. Šie noziedzīgie nodarījumi ir savstarpēji saistīti. Runa ir par 2015. gadu. Pirmā instance lēmusi, ka par visu triju noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu piemērojams sods: brīvības atņemšana uz astoņiem gadiem, probācijas uzraudzība uz diviem gadiem, kā arī kustamās un nekustamās mantas konfiskācija,” par pirmās instances lemto stāsta otrās instances, Vidzemes apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētājs Modris Lapiņš.

Pirmās instances spriedumu Dainis Mazulis pārsūdz, tāpēc tas nav stājies spēkā. Lietas izskatīšana Vidzemes apgabaltiesā notiks šā gada 22. oktobrī, slēgtā sēdē. Par noziedzīgo nodarījumu izdarīšanas apstākļiem un iesaistītajām personām Vidzemes apgabaltiesas pārstāvis Lapiņš neinformē.

Mazuļa māte: “Meitenes vedis uz Vāciju seksa jautājumā. Viena otra pilngadīga neesot bijusi”

Kamēr Dainis Mazulis galējo tiesas lēmumu gaida aiz restēm, viņa saimniecību pieskata māte, sirmgalve Vizma Mazule. Viņa stāsta, ka ”ar tām meitenēm kaut kas tur bija”.

”Ar tām meitenēm kaut kas tur bija. Meitenes vedis uz Vāciju seksa jautājumā. Viena daļa zināja, ka brauc seksa jautājumā, otra daļa – nezināja. Es būtībā nezināju, ka viņš vervē tās meitenes. Dainis man teica, ka meitenes prasījušas, lai aizved piepelnīties. Bija gan sievietes, gan vēl meitenes. It kā viena otra pilngadīga neesot bijusi, bet augums bija atbilstošs, kāds ir pilngadīgām meitenēm. Vietējās meitenes tās nebija. No citurienes, no pilsētas,” par dēla Daiņa iespējamo jau kārtējo noziegumu stāsta māte Vizma.

Lūgta komentēt iespējamo jauniešu nonāvēšanu un mājas nodedzināšanu, tādējādi cenšoties iegūt apdrošināšanas atlīdzību, ko aizvien izmeklē Valsts policija, Daiņa māte noraida šos dēlam inkriminētos noziegumus. Tomēr, ja tiesa atzīs viņu par vainīgu arī šajās lietās, māte saka, ka, ”bez šaubām, tajā jautājumā es viņu, kā saka, neatbalstīšu, ka pats savu dēlu nogalināja.”

Vietējie iedzīvotāji “Bez Tabu” komandai stāsta, ka aizvadītā gadsimta 90. gados Dainis Mazulis nogalinājis savu dzīvesbiedri, ne vien cenšoties iegūt atlīdzību par sievietes apdrošināšanu, bet arī lai īpašumā iegūtu saimniecību, kurā pašlaik dzīvo.

“Viņai [90. gados nogalinātajai] piederēja tas īpašums. Viņš [Dainis Mazulis] negodīgi tika pie tā īpašuma. Tur vēl palika tā mamma. Viņš [Dainis Mazulis] viņu izsvieda ārā,” stāsta anonīma iedzīvotāja.

Daiņa Mazuļa māte Vizma nenoliedz, ka agrāk īpašums piederēja citiem, ar dēla bijušās dzīvesbiedres, nu jau nelaiķes saistītiem cilvēkiem, piebilstot, ka personīgi viņa neko sliktu šiem cilvēkiem neesot darījusi, dēla nodomus un rīcību nekomentē.

Tomēr māte piebilst, ka uzspridzināt dzīvesbiedri 90. gados dēlu esot pamudinājis viņa tēvs, Vizmas vīrs, kurš esot bijis ”briesmīgs cilvēks”.

Kā ar lietu par jauniešu iespējamu nogalināšanu naudas dēļ?

Valsts policija aizvien izmeklē jauniešu bojāeju, nositoties ar elektrību kublā, un mājas nodedzināšanu, kas, iespējams, pastrādāta, lai iegūtu atlīdzību par apdrošināšanu. Pagaidām likumsargi komentāros skopi.

”Tas, ka šis cilvēks ir vēlējies apdrošināšanas atlīdzību, tas tā ir, bet pierādīt to ir diezgan pagrūti. Tie divi [jauniešu] nāves gadījumi [nositoties ar elektrību kublā] bija. Otrs [jaunietes nāve] varēja nebūt, jo meitene steidzās palīgā puisim, kurš tajā brīdī atradās kublā. Iespējams, viņa nesaistīta ar to. Es nevaru neko vairāk pateikt, izmeklēšana vēl ir aktīva. Viņa [Daiņa Mazuļa] privātās tiesības ir neaizskaramas, līdz ar to vairāk mēs nevaram pateikt,” teic Imants Mitrošenko, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieks.

Tolaik, kad nāca gaismā traģēdija kublā, Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins informēja, ka ”ka šādas polises ir vairāk nekā piecas, bet mazāk kā desmit. Polises iegādājās paši jaunieši, bet kungs ir norādīts kā labuma guvējs, ja ar viņiem kaut kas notiek.” Katrs no jauniešiem ir bijis apdrošināts vairākās kompānijās, polises pirktas vienlaikus. Vai paši jaunie cilvēki patstāvīgi aizdomājās par dzīvības apdrošināšanu jeb viņiem pateica priekšā? Tas ir jautājums, uz kuru atbildes jāmeklē policijai.

Foto

6 komentāri