“Iekārta paredzēta bērniem ar invaliditāti!” Internetveikals “uzmet” specializēto skolu

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

0 Komentāru

Sieviete bērniem ar invaliditāti pasūta smilšu gaismas galdu, samaksā vairāk nekā 80 eiro, tomēr jau vairāk nekā pusgadu to nepiegādā. Lūgumus atdot naudu vai piegādāt preci ilgstoši ignorē. Sievietei nespēj palīdzēt arī patērētāju tiesību aizstāvji, tāpēc pie darba ķeras “Bez Tabu”.

Maija strādā izglītības iestādē, kurā mācās bērni ar invaliditāti. Izmantojot skolas rekvizītus, sieviete bērniem šā gada februārī pasūtīja smilšu gaismas galdu, kuru viņi varētu lietot mācību procesā. Kā pati stāsta, saziņa ar internetveikala ”Enģelītis.lv” priekšstāvi Māru Drāznieci beigusies līdz ar naudas pārskaitīšanu, preci gaida aizvien.

Uz telefona zvaniem internetveikala pārstāve neatbildot, tos atceļot. Maija arī uzrāda sarakstes izdruku, kurā komersanta pārstāve vai nu vispār neatbild, vai tukši sola risināt situāciju.

Bezizejā meklē palīdzību

Pēc vairāk nekā pusgada Maija pēc palīdzības vēršas pie “Bez Tabu”, sakot:”Es viņu brīdināju, ka, ja neko nedarīs, vērsīšos tālāk, jo tā lieta paredzēta bērniem ar invaliditāti. Ja galds būtu man, es tā nesatrauktos, bet tas ir bērniem.”

Internetveikala vietne globālajā tīmeklī ir slēgta, ”Enģelītis.lv” pametis arī savu biroju Rīgas centrā, uz “Bez Tabu” telefonzvaniem Maija Drāzniece neatbild.

Internetā atrodamas daudz sūdzības par komersantu. Turpinājumā dažas no tām:

· ”Enģelītis.lv arī no manas pieredzes ir slikts kantoris, un veikala īpašniece Māra Drāzniece ir vienkārši rūdīts blēdis, kas izvairās no parādu atdošanas un problēmu risināšanas.”

· ”Tādus melus, kādus man sastāstīja, es vēl nebiju dzirdējusi. Cien. Māra! Jums jāraksta bērnu pasakas, nevis jāver vaļā veikals, kurā apčakarē bērnus.”

· “Neesmu neko vēl saņēmusi, uz tel. zvanu neatbild. Lieki piebilst, kā meitiņa jubilejā jutās bez dāvanas.”

Patērētāju tiesību aizstāvji nevar palīdzēt

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) ”Enģelītis.lv” komercpraksi raksturo kā negodīgu, komersants ir iestādes redzeslokā: pērn un šogad saņemtas vairākas sūdzības.

”Mēs esam mēģinājuši sazināties ar uzņēmumu, diemžēl atbildi neesam saņēmuši,” piebilst PTAC pārstāve Santa Zarāne.

Zarāne arī informē, ka patērētāju tiesību aizstāvji, nespējot sazināties ar SIA ”Engelitis LV” vadību, informāciju par uzņēmuma komercpraksi nodevuši Uzņēmumu reģistram. Arī šī iestāde esot pieprasījusi firmas vadībai divu mēnešu laikā sazināties. Ja nebūs pretimnākšanas, varot uzņēmumu slēgt.

PTAC gan nespējot palīdzēt Maijai, jo galdu pasūtījusi, izmantojot skolas, juridiskas personas, rekvizītus. ”Mēs varam palīdzēt patērētājiem. Likums nosaka, ka patērētājs ir fiziska persona. Šai sievietei ir iespēja vērsties tiesā,” teic PTAC pārstāve S. Zarāne.

Sirdsapziņa beidzot pamostas

Lai gan firmas priekšniece Māra Drāzniece aizvien izvairās no telefonsarunām, “Bez Tabu” žurnālistam izdodas uzsākt saraksti ar viņu. Turpinājumā piedāvājam izlasīt daļu nerediģētas sarakstes:

· M. Dārzniece: Piegādātājs mūs pievīla, bet naudu atskaitīšu atpakaļ, kaut no sava privātā konta, lai nesabojātu sev dzīvi savu darbinieku neizdarības dēļ un atceltu šo visu. Ja ir uzņēmums, kuram vadītājs strādā citur, tad gala rezultātā nekas labs nevar sanākt. Varam šo visu, lūdzu, atrisināt mierīgā ceļā bez publiskas ķengāšanas, teiksim tā?

· Žurnālists: Paldies, ka atbildējāt! Vai varat, lūdzu, naudu aizskaitīt pēc iespējas ātrāk un pateikt, ka to izdarījāt konkrētai personai, lai viņa zina? Ja ir objektīvi likstu iemesli, domājams, varat tos izklāstīt klātienē?

· M. Dārzniece: Es nevēlos lai taptu jebkāds sižets TV. Nevēlos publiski visai Latvijai stāstīt savu dzīves stāstu un ļaut jums sevi pagriezt par kādu velnu… Zinot, ka interneta veikali jums ir mīļākā tēma. Es pat apzinos, ka no šī visa jūs izrausiet kādu kontekstu…nu nevajag.

· Žurnālists: Sižets būs jebkurā gadījumā. Objektivitātes vārdā mēs uzklausām visas puses. Tāpēc uzrunājām Jūs. Tas būtu tikai Jūsu interesēs izklāstīt savu viedokli.

· M. Dārzniece: Kādas ir opcijas atsaukt sižetu?

· Žurnālists: Vai jūs domājat, ka tādas ir?

· M. Dārzniece: Jā, vienojoties…

· Žurnālists: Par kādu vienošanos jūs runājat? Mēs veidojam sižetu, jo ir problēma. Un daudzas, tā mūs informēja arī PTAC. Piedāvājam Jums paust savu viedokli klātienē.

No stāšanās kameras priekšā SIA ”Engelitis LV” pārstāve atteicās. Tomēr nākamajā dienā Maija, kura pasūtīja preci, “Bez Tabu” žurnālistam paziņoja, ka nauda beidzot atdota, ieskaitīta atpakaļ kontā.

“Bez Tabu” kļuvis zināms, ka SIA ”Engelitis LV” pārstāve Māra Drāzniece ir arī vadoša amatpersona citā, nesen dibinātā uzņēmumā – SIA ”MRGD”. Uzņēmums reģistrēts šā gada pavasarī, tā paspārnē ir cits internetveikals – ”Mercato.lv”.

Foto

0 Komentāru