”Iegurnim lūzums divās vietās!” Saplīstot karuselim, meitenīte gūst smagas traumas

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

5 komentāri

Šā gada 10. janvārī Žanna no savas divpadsmit gadus vecās meitas saņēma baiļu pilnu zvanu. Ierodoties meitas norādītajā vietā, mamma nekavējoties zvanījusi mediķiem.

Žannas meitai no nepilnu četru metru augstuma virsū uzkrita piemājas karuseļa rotējošā daļa. Meita nav varējusi ne piecelties, ne pakustēties, tādēļ nekavējoties zvanījusi mammai. Par laimi, Žanna bijusi mājās, tādēļ varēja nekavējoties ierasties.

Pērnā gada nogalē turpat pie dzīvojamās mājas atjaunotā karuseļa daļa mētājās blakus meitai. ”Viņa teica, kā sāp dupsis,” stāsta Žanna. Vēlāk slimnīcā noskaidrojies, ka meitenītei divās vietās lauzts iegurnis.

Žanna
Meitenes mamma

Viņa nedēļu pavadīja slimnīcā, deva pretsāpju zāles. Nācās iemācīties pārvietoties ar kruķiem. Līdz februāra beigām viņa gulēja mājās, ārsts norādījis, ka līdz gada beigām nedrīkst sportot. Viņa ir meitene, domāju, ka gribēs bērnus, šīs traumas var atstāt iespaidu uz to.

 

Par notikušo mamma nekavējoties vērsusies arī Valsts policijas Salaspils iecirknī ar iesniegumu. Kopš notikušā pagājuši vairāk nekā pieci mēneši, tomēr no likumsargiem nekāda atbilde līdz šim joprojām nav saņemta. ”Centos sazvanīt inspektori, bet nesekmīgi. Man neviens neatbild,” nobažījusies ir Žanna. Viņa vēlas, lai lieta tiktu atrisināta un citiem bērniem nenāktos ciest.

Pērnā gada nogalē Stopiņu novada dome pasūtīja atpūtas laukuma labiekārtošanu pie daudzdzīvokļu namiem Upeslejās. Pēc negadījuma sākotnēji ar mammu esot sazinājies aktīvās atpūtas teritorijas izveidotājs, taču, kā stāsta Žanna, uzzinot, ka sieviete vērsusies policijā, viņa interese noplakusi.

Pēc negadījuma šūpoles tika atjaunotas, un Lieldienās bērni tās izmantoja, taču maijā šūpoles pēkšņi demontētas.

Stopiņu novada domes priekšsēdētāja stāsta, ka līdz pat “Bez Tabu” ierašanās brīdim nav zinājusi par nopietnajām traumām. Par negadījumu tikusi informēta, taču būvnieks, kurš sazinājies ar cietušās meitenītes mammu, stāstījis, ka meitenītei viss ir kārtībā. Maijā šūpoles demontētas, jo atklājies, ka jaunieši tās padarījuši bīstamas.

Vita Paulāne
Stopiņu novada domes priekšsēdētāja

Mēs esam gatavi kompensēt gan medicīnas izdevumus, gan citus kaitējumus. Lūdzu, vērsieties pašvaldībā. Mēs jūtamies vainīgi, nevarējām paredzēt visas šādas darbības. Mēs tiešām jūtamies vainīgi, esam gatavi šo risināt. Ģimene pie mums līdz šim nebija vērsusies, nezinājām par tik nopietnām traumām.

 

Valsts policijas Salaspils iecirkņa kriminālpolicijas priekšnieks Deniss Jackivs stāsta, ka ierosināta lieta par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu. Šobrīd saņemti pašvaldības pārstāvju skaidrojumi par notikušo, taču vēl tiek gaidīta informācija no citām iesaistītajām pusēm. Šobrīd likumsargiem esot vēl četri mēneši, lai lietā pieņemtu lēmumu likumā noteiktajā laikā. Tas gan nenozīmējot, ka tikšot gaidīts maksimāli pieļaujamais laiks.