Iedzīvotājiem Matīsa ielā joprojām nav izskaidrots, kādā stāvoklī ir ēka

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

2 komentāri

Pie raidījuma “Bez Tabu” vērsusies ģimene, kas dzīvo Rīgā, Matīsā ielā 89A. Tur pavisam nesen ieradās glābēji, kuri evakuēja visus mājas iedzīvotājus. Dmitrijs ar dēlu aizbraucis pie māsas pasildīties. Iedzīvotāji pie mājas stāvējuši aptuveni četras stundas.

Atgriežoties pie mājas, Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis norādījis, ka Dmitrija ģimene nedrīkst ekspluatēt savu dzīvokli, kas atrodas pirmajā stāvā. Iemesls meklējams pagrabā, kur iebrucis starpstāvu pārsegums.

Ģimenei tas bijis pārsteigums. Arī viņu dzīvoklī atrodas ieeja pagrabā, kas ir izremontēts, sauss, kā arī tur ierīkota apkure. Uz to tika norādīts arī Būvvaldes darbiniekam, kurš aicināja Dmitrijam doties līdzi uz citu pagrabu, kas atrodas zem ģimenes virtuves.

Dmitrijs
dzīvo pirmajā stāvā

Mani ieveda tajā pagrabā. Tur bija saliekts metāls pie griestiem. Tas arī viss. Žēl, ka es nenofotografēju. Pēc tam mums atļāva izmantot istabu, taču nedrīkstam iet uz virtuvi un tualeti. Kad atbraucām atpakaļ uz dzīvokli, uz abām ieejas durvīm bija uzvilkta sarkanbaltsarkanā lenta. Jūtamies kā tādi iezīmētie. Mums neviens nav pateicis, kas īsti noticis.

Dmitrijs stāsta, ka tajā nedēļā, kad notika ēkas evakuācija, pagrabā esot rosījušies kāda uzņēmuma darbinieki.

Rīgas pilsētas būvvalde raidījumam “Bez Tabu” nosūta pagraba attēlus, kuros var redzēt nogruvumus un norāda, ka mājas apsaimniekotājam par pienākumu tiks uzlikts veikt ēkas tehnisko apsekošanu. ”Jāsaprot, ka drošība ir pirmajā vietā. Nevar uzskatīt, ka bojājumi ir simboliski, nepieciešams veikt tehnisko apsekošanu,” norāda būvvaldes pārstāvis Kaspars Līcītis.

“Rīgas namu pārvaldniekā” atklāj, ka iedzīvotāji jau piecus gadus aicināti savest kārtībā pagraba telpas, tomēr neviena no septiņām kopsapulcēm nebija balsstiesīga. “Bez Tabu” novērojums liecina, ka nama pagrabā pārvaldnieks jau uzsācis remontdarbus.

Una Grenevica
”Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāve

Mēs uzreiz ķērāmies klāt pie avārijas darbiem, jo tā ir avārijas situācija. Tas uzreiz ir cits algoritms, pēc kā mēs strādājam, šajā brīdī neviens neskatās, kādi kopības lēmumi ir vai nav pieņemti. Galvenais, lai cilvēki varētu droši uzturēties savās mājās.

“Bez Tabu” sazinājās ar vairākiem uzņēmumiem, kurus iedzīvotāji deleģējuši dažādiem darbiem ēkā, taču ikviens no tiem noliedz, ka to rīcības dēļ pagrabā būtu bijuši nogruvumi.

2 komentāri