“Idiotisms! Ar galvu nedraudzējas!” “Kačājies” pieturā: “Rīgas satiksmes” absurdā sarakstu izvietošana saviļņo tautiešus

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Pievienot komentāru

Rīdziniekus pārsteidz, liek smiet “Rīgas satiksmes” savādais sabiedriskā transporta kustības sarakstu izvietojums pieturā: saraksti izvietoti tik zemu, ka tos apskatīt var, teju vai noguļoties uz zemes. Asprātības šai saistībā azotē ir ne vien daudziem sociālo tīklu lietotājiem, bet arī komiķim Edgaram Bāliņam, kurš iesmejot aicina tikpat nemanāmās vietās izvietot priekšvēlēšanu reklāmas.

Kāds rīdzinieks “Bez Tabu” redakcijā iesūtījis fotoattēlu, kurā kāds sirms kungs nometies horizontālā stāvoklī, tā saucamajā “plankā” Kronvalda bulvārī, tramvaja pieturā “nacionālais teātris”. Šādi viņš apskata tramvaju kustības sarakstus. Tie piestiprināti pie pieturas staba iespējami zemu.

Foto: rīdzinieka attēls

“Bez Tabu”, absurdā cenšoties saskatīt pozitīvo, ar humora devu demonstrēja, kā sarakstu izvietošanas risinājumu var izmantot lietderīgi. Žurnālists demonstrēja, ka saraksta apskatīšanu var apvienot ar vingrošanu: apskatīt sarakstus, veicot pietupienus, nostājoties “plankā” un atspiežoties.

“Bez Tabu” savā “Facebook” kontā publicēja attēlus, kuros iemūžināta vingrošana-sarakstu apskatīšana. Ieraksts guva milzu popularitāti. Reaģējot uz jautājumu – “vai ”Rīgas satiksme” ar šādu sabiedriskā transporta sarakstu izvietojumu mudina iedzīvotājus uz fiziskām aktivitātēm?” -, sociālā tīkla lietotāji neskopojās ar komentāriem.

Vai “Rīgas satiksme” ar šādu sabiedriskā transporta sarakstu izvietojumu mudina iedzīvotājus uz fiziskajām aktivitātēm? 😬😅

Posted by Bez Tabu on Otrdiena, 2020. gada 25. augusts

Komiķis Bāliņš: “Kāpēc, piemēram, vēlēšanu plakātus neredzu tik zemu?”

Arī komiķim Edgaram Bāliņam azotē bija aizķērušās dažas asprātības par šādu sarakstu izvietošanu.

Edgars Bāliņš
komiķis

Tas ir tā, lai Rīgas iedzīvotāji labāk saprastos ar saviem četrkājainajiem draugiem. Ja, piemēram, tev ir suns, kaķis, žagata vai aligators, viņš ļoti ērti visu redz. Pēc tam varat kopīgi apspriesties, ko viņš tur redzējis, cikos pienāks transports. Pašam tupties baigi neērti! Jāpapēta dziļāk, kā šeit cilvēki vingro no rītiem. To sarakstu secību var pamainīt, lai citu maršrutu braucēji var kārtīgi izvingroties. Kāpēc, piemēram, vēlēšanu plakātus neredzu tik zemu? Tā laikam ir svarīgāka informācija. Protams, nevienam negribu teikt priekšā, bet, ja nu kāds iedomātos, ka tos varēja uzlikt otrā pusē citiem sarakstiem. Nu nē, tas jau pārāk sarežģīti, vai ne? Labāk likt apakšā. Vēlāk tos sarakstus var likt kaut kur augšā, lai cilvēkiem būtu jārāpjas, jāpilda kaut kādus uzdevumus. Piemēram, trīs soļi pa labi, atrodi kaut ko un atbildi uz jautājumu, kurā gadā Rīgā uzcēla kādu konkrētu baznīcu. Tik soļu jāpaiet uz vienu pusi. Pareizi atbildot, tā varētu atrast kādu maršrutu. Tā visiem būtu aktīvāka dzīve.

Kā savādo sarakstu izvietošanu komentē “Rīgas satiksmē”? Uzzini, noskatoties sižetu.