Idiotisma paraugstunda! Sods un tiesa par kritienu no velosipēda!

13 komentāri
Idiotisma paraugstunda! Sods un tiesa par kritienu no velosipēda!
Foto: LETA

Precedents Bauskā, kurš pērn satricināja un, ko tur liegties, satracināja nevien velodraugus, bet visu Latvijas sabiedrību! Par kritienu uz nenokaisīta veloceliņa braucējam tika piespriests naudas sods. Turklāt, lai noformētu protokolu par notikušo, apzinīgais policists ieradies pie cietušā slimnīcas palātā.

Bez Tabu toreiz

Bauskas iedzīvotājs Jānis Kārkliņš ir labs riteņbraucējs, taču, kā gadījās, kā ne, braucot uz darbu, skaidrā prātā no divriteņa nokritis. Guvis nopietnas traumas, tostarp, kaulu lūzumus, taču absurdākais, vietējie valsts policijas pārstāvji vēl sastādījuši administratīvā pārkāpuma protokolu un sodījuši par kritienu no divriteņa… .

Foto

Jānis sodu apstrīdējis Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē, taču arī augstāk stāvošā instance sodu (rakstveida brīdinājumu) neatcēla. Kālab tā, raidījumam Bez Tabu valsts policijas pārstāvis skaidroja, esot jābrauc tā, lai nekristu no divriteņa! Pretējā gadījumā pienākas sods, jo ir nodarīti zaudējumi valstij, tērēti valsts resursi: uz notikuma vietu jāierodas policistiem un izsaukta neatliekamā palīdzība.

Jānis Kārkliņš ar jurista palīdzību taisnības meklējumos devies uz tiesu!

Bez Tabu tagad

Raidījums Bez tabu tiekas ar Bauskas iedzīvotāju Jāni Kārkliņu gandrīz pusotru gadu pēc notikuma. Cietušais riteņbraucējs jau var pārvietoties bez palīglīdzekļiem, taču kritiena rezultātā ir palicis par invalīdu, viena kāja ir kļuvusi par 4 centimetriem īsāka.

Labā ziņa, Bauskas rajona tiesa valsts policijas lēmumu atcēla, sodu par kritienu no velosipēda uzskatīja par nepamatotu. Pašiem policistiem gan nekāds sods vai brīdinājums par nepareiza lēmuma pieņemšanu neesot izteikts un viņi turpina strādāt savās darba vietās.

Foto

Pašvaldībā līdzjūtības vietā – vienaldzība!

Jānis Kārkliņš vērsies Bauskas novada domē ar lūgumu atlīdzināt zaudējumus vai atbrīvot no komunālajiem maksājumiem. Uzskata, pašvaldība notikušajā ir līdzatbildīga, jo nokritis slidenā veloceliņa dēļ. Tas neesot bijis tīrīts un nokaisīts, neraugoties uz esošo apledojumu. Domes juridiskās daļas vadītājs raidījumam Bez tabu skaidro, ka noraidošs lēmums pieņemts, jo vairs nevarot pierādīt, ka kritiens noticis tieši uz veloceliņa, nevis uz brauktuves, kura vairs neesot pašvaldības pārziņā.

Lai pierādītu savu taisnību, ka nokritis uz veloceliņa, Jānim nekas cits neatliek kā vien atkal doties uz tiesu. Tas nozīmē, atkal tērēt savu laiku un līdzekļus un jau tā noslogotos tiesu resursus.

Video