Haoss lielveikalos! Importa gurķiem cena kilogramā, bet Latvijā audzētajiem – par vienu gurķi!

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

10 komentāri

Lielveikalos radies misēklis ar dārzeņu, konkrēti, ar gurķu cenām, kas mulsina pircēju prātus. Spānijas gurķu cenas uz cenu zīmēm norādītas kilogramā, bet Latvijas gurķu cenas – par gabalu.

Aptaujātie pircēji atzīst, ka tas rada grūtības saprast, kurš gurķis ir tas lētākais. Sākotnēji izskatoties, ka abu cenas ir vienādas, taču izrādās, ka, sarēķinot kilogramā, Latvijas gurķu cena ir trīsreiz augstāka, un daži pircēji to saprot, vien esot jau pie kases.

Pašus tirgotājus dažādās cenas gan nemulsina, un viņi visbiežāk ņem vērā ražotāja diktētos noteikumus. Ja ražotājs vēlas norādīt cenu par gabalu, tā arī dara.

Patērētāju tiesību sargiem pret šādā tirgotāju politiku nav iebildumu un, ja prece ir fasēta, drīkstot norādīt cenu par gabalu, taču tai tik un tā jābūt norādītai arī par kilogramu, turklāt vienā cenu zīmē. Pretējā gadījumā piekrīt, lai salīdzinātu cenas, bez kalkulatora neiztikt.

Raidījums “Bez Tabu” secina, pārsvarā tirgotāji to ievēro, izņemot lielveikalos “Maxima”, kur gan nav norādīts, cik dārzeņi maksā kilogramā, ja to cena norādīta par gabalu.

“Maxima” pārstāve sola šo neatbilstību normatīvajiem aktiem novērsts jau tuvākajās dienās un līdzas cenai par gabalu norādīt, kāda ir gan gurķu, gan citu dārzeņu cena par kilogramu.

Foto

10 komentāri