Grūtniece iesprostota dzīvoklī astotajā stāvā. Apsaimniekotājs rīkojas gausi

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

85 komentāri

Ausma ir mamma nepilnu gadu vecam bērniņam, drīzumā ģimenei gaidāms pieaugums un Ausma kļūs par divu bērnu mammu. Kā norāda sieviete, viņa savā dzīvoklī atrodas piespiedu karantīnā, jo jau trešo mēnesi ”Rīgas namu pārvaldnieks” nesalabo liftu.

Jaunā māmiņa dzīvo vienistabas dzīvoklītī astotajā stāvā. Mājas vienīgais lifts saplīsa pirms trīs mēnešiem. Iedzīvotāji sākotnēji pacietīgi gaidījuši, kad lifts tiks salabots, vēlāk jau jautājumus uzdevuši apsaimniekotājam ”Rīgas namu pārvaldnieks”, taču skaidru atbildi tā arī nav saņēmuši.

Ausmas bērniņš sver aptuveni 11 kilogramus, rati sver 7-8 kilogramus. Tas ir pārāk liels smagums, lai grūtniece to droši nonestu līdz pirmajam stāvam. Līdz ar to lielāko nedēļas daļu sanāk pavadīt četrās sienās. Kā stāsta Ausma, ārā var iziet brīvdienās, kad ratus palīdz nonest dzīvesbiedrs.

Ausma
Vēlas strādājošu liftu

Var teikt, ka jau trīs mēnešus sēžu karantīnā. Netieku ne ārā, ne uz veikalu, ne kur. Trakākais, ka ar mazuli netieku ārā. Viņam gribas svaigu gaisu, paskatīties uz cilvēkiem. Kad vēders bija mazāks, bija vieglāk. Varēju kaut kā nonest lejā ratus un mazuli. Tagad ir ļoti grūti. Lejā kaut kā, bet augšā ļoti grūti. Man jānes gan bērns, gan rati, gan iepirkumu maisiņš. Tie ir aptuveni 18-20 kilogramu. Esmu grūtniece, tas ir ļoti grūti.

Devītā stāva iedzīvotājs Mihails arī retāk dodas ārpus mājas. Vīrietis atklāj, ka sirmgalvjiem lifta neesamība sagādā lielus pārbaudījumus: ”Cenšos staigāt mazāk. Visvairāk uztrauc tas, ka šeit dzīvo cilvēki, kuriem bijušas ceļu, locītavu operācijas. Brauc ātrā palīdzība. Tas nav iespējams. Man gribas raudāt.”

Raidījuma “Bez Tabu” arhīvā izdodas atrast apliecinājumu, ka šī nav pirmā reize, kad Zemes ielas 9 liftu piemeklējušas nedienas. Iedzīvotāji jau 2015. gadā lūguši “Bez Tabu” palīdzību, toreiz lifts nedarbojās ilgāk nekā pusotru gadu. Pēc “Bez Tabu” iesaistīšanās toreiz gana ātri lifts tika saremontēts. Pārvaldnieka pārstāve norāda, ka iedzīvotāju izraudzītais pašreizējais lifta apsaimniekotājs izvēlējies līgumu nepagarināt. ”Rīgas namu pārvaldnieks” attapās pie sasistas siles un novēloti sācis meklēt jauno liftu uzturētāju.

Una Grenevica
”Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāve

Šobrīd ir ārkārtas risinājums, veicām cenu aptauju. Mēs saprotam, ka tas ir neatliekams remontdarbs. Jaunais uzņēmums ir informēts par situāciju, viņi zina, ka tā ir (lifta salabošana) prioritāte, lai iedzīvotājiem atgrieztu pakalpojumu.

Pēc “Bez Tabu” iesaistīšanās līgums ar pagaidu liftu apsaimniekotāju tika noslēgts, kā arī nekavējoties uzsākti remontdarbi.

Grenevica norāda, ka šobrīd visi pašvaldības apsaimniekoto namu lifti ir darba kārtībā.

Galvaspilsētā joprojām turpinās iepirkums, lai noskaidrotu, kuram uzņēmumam turpmāk uzticēt ”Rīgas namu pārvaldnieka” apsaimniekoto ēku liftu uzturēšanu.

85 komentāri