Grūtniece: “Es saņēmu spērienu ar kāju mugurā!” Jelgavas likumsargus apsūdz brutālā kautiņa izraisīšanā

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

26 komentāri

Deguna kaula lūzums, salauzta riba, muguras sāpes pēc tam, kad grūtniecei ar kāju iespēris vīrietis. Spēriens un satraukums pēc konflikta radījis problēmas ar grūtniecību. Sekas konfliktam, kas pāraug kautiņā, kurā iesaistīti gan Valsts policijas, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki.

Konflikts izceļas Jelgavā, kādā garāžu kooperatīvā. Laulāts pāris no Dobeles tur vēlas iztīrīt vecākiem piederošu garāžu, ko pārdod. Tā kā kooperatīvā ir maz atkritumu urnu, pāris sazvanot Jelgavas pašvaldības policiju un noskaidro, ka viņi izmetamo saturu drīkst likt maisos un novietot blakus atkritumu tvertnei. Tas nebūs pārkāpums. To redz garām braucošs vīrietis un sāk aizrādīt. Vārds pa vārdam…, un izceļas kautiņš.

Kautiņa cietusī sieviete

”Viņi trijatā sita mana bērna tēvu. Es biju pārbijusies. Kad viens no sitējiem panāca uz manu pusi es paņēmu rokās lauzni un teicu, ka, ja viņš man tuvosies, sitīšu. Tad nometu lauzni, pagriezos, lai ietu prom, un saņēmu sitienu mugurā.”

Dobeles iedzīvotāji izsauc Jelgavas pašvaldības policiju. Viņu uzņemtajos video, kurus “Bez Tabu” nodod laulātais pāris, redzams, ka bērna tēvam tiešām seja ir asiņaina. Noskaidrots, ka divi no kautiņā iesaistītajiem ir brāļi. Viens ir Valsts policijas, otrs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieks. Abi ir garāžu kooperatīva pārvaldnieka dēli. Visi Valsts policijā uzraksta iesniegumus. Kad bērna topošie vecāki sākotnēji ierodas atdot likumsargiem savējo, policists to atsakās pieņemt. Iesniegumu pieņem nākamajā dienā, kad pāris tiek pie Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka Andra Zeļļa. Ir zināms, ka par atteikumu pieņemt iesniegumu pret policijas darbinieku ir uzsākta dienesta izmeklēšana. “Bez Tabu” ar Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākās speciālistes Ievas Sietnieces starpniecību noskaidro, ka konfliktā iesaistītais policijas darbinieks ar medijiem runāt atsakās. No komentāriem atturas arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

VUGD atbilde

”Tā kā šajā gadījumā Valsts policija izmeklē konkrēto gadījumu un tas nav saistīts ar dienesta pienākumu veikšanu, VUGD no komentāriem atturas un nav pamata veikt iekšējo pārbaudi.”

Cilvēkiem ir aizdomas, ka Jelgavas puses likumsargi cenšas pasargāt savu darbinieku. Lai arī ir veiktas visas medicīniskās pārbaudes, no policijas puses neviens mediķu slēdzienu nav prasījis, lai noskaidrotu, kādi miesas bojājumi nodarīti.

Romāns Dikovs
Valsts policijas Zemgales reģiona Jelgavas iecirkņa pārstāvis

”Visās četrās administratīvajās lietās, kuras ir uzsāktas par šo kautiņu, ir nozīmētas tiesu medicīnas ekspertīzes. Mēs no medicīnas iestādēm esam pieprasījuši slēdzienus. Daļa ir, bet daļa nav saņemta.”

Mediķu slēdziens būs tas, pēc kura vadīsies, un, ja kādam būs nodarīti kaut vai viegli miesas bojājumi, administratīvā lietvedība var pārtapt krimināllietā. Policistu pārstāvis skaidro, – ja tā notiks, tad lietvedību pārņems Valsts policijas iekšējās drošības birojs, jo būs jāvērtē policista atbildība. Viņš kameras priekšā apgalvo, ka lietas izmeklēšana netiks nedz novilcināta, nedz nobēdzināta neatkarīgi no tā, kādus amatus ieņem daži no kautiņā iesaistītajiem.

Foto

26 komentāri