1 komentārs

Palmas, vīģes, melones, banāni, hurmas, persiki un nektarīni – šķiet kādas eksotiskas valsts augļu dārzs? Nē, tas viss baudāms kādā mazdārziņā Mangaļsalā! Tomēr līdz ar jaunu Eiropas Savienības noteikumu spēkā stāšanos, dārza darbu mīļotājiem vairs nav tik viegli pieejama ķīmija, kas palīdz novērst slimības šiem kokiem un augiem!

Proti, līdzeklis, ar kura palīdzību dārza eksotiskie lolojumi tika glābti no dažādām tiem raksturīgām kaitēm, kopš 1. janvāra nav pieejams “parastajiem cilvēkiem”. Īsumā – spēkā stājas jauni noteikumi, kuru galvenā ideja ir – cilvēki nemāk rīkoties ar ķīmiju, tādēļ vispirms ir jāiziet speciāla apmācība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc jaunajiem kritērijiem, kas ir stingrāki, lai šos līdzekļus izmantotu, vajag iziet apmācību. Tās veic uzņēmumi, kuriem izsniegta Valsts augu aizsardzības dienesta atļauja. Eksāmenu pieņem un apliecību izsniedz pats dienests. Tuvākās mācības sākas 5. maijā Rēzeknē. Kursi maksā 120 eiro. Apliecība ir derīga piecus gadus, un tad tā būs jāatjauno.

Foto

Video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl