“Gribētos, lai ir godīgi sadalīts!” Multfilmas latviešu valodā demonstrē dienas vidū, bet krievu valodā – vakarā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

5 komentāri

Stiliste, māmiņa Gita Šildere darbadienā nolēmusi iepriecināt vecāko dēlu, aizvedot viņu uz animāciju filmu “Apollo Kino”, taču secinājusi, ka seansu laiki ir ļoti nepateicīgi.

“Sanāk, ka vīram jāņem atvaļinājums, lai es ar dēlu varētu aiziet uz filmu,” secinājusi Gita, kura norāda, ka animācijas filmas latviešu valodā ir dienas vidū, taču krievu valodā – vakara pusē. Gita priecājas, ka ir plašs filmu klāsts, taču neviena no repertuāra filmām, kas piemērota bērniem. neesot vēlāk par pulksten 15.20.

Par to pārliecinās arī raidījums “Bez Tabu”. Piemēram, multfilmas “Maskētie spiegi” pēdējais seanss valsts valodā ir 14.15, savukārt, krievu valodā – 16.35, līdzīga situācija ir ar animācijas filmu “Spārnotā sardze” – pēdējā iespēja latviešu valodā to noskatīties ir 15.20, taču krievu valodā – 17.30.

Apskatot citu kinoteātru repertuāru, paveras līdzīga aina – iepriekš apskatīto multfilmu seansu laiki ir līdzīgi – visi dienas vidū, taču pēdējais svešvalodā.

Gita Šildere
stiliste, divu bērniņu mamma

Nav balanss. Man nav nekas pret krievu valodu, bet gribētos, lai ir sadalīts un visiem godīgi.

Valsts valodas centrs norāda, ka filmām jānodrošina oriģinālvaloda skaņu celiņā un titri valsts valodā ekrāna apakšdaļā – to nosaka valsts valodas likums, taču tas nenosaka, cik daudz animācijas filmām būtu jābūt valsts valodā un cik – svešvalodā. “Apollo Kino” vadītājs Edgars Hartmanis mierina, ka katru nedēļu repertuārs mainās. Ja vienu nedēļu sakrīt, ka pēdējie seansi ir krievu valodā, pastāv liela iespēja, ka nākamajā nedēļā būs citādāk.

Edgars Hartmanis
“Apollo Kino” vadītājs

Filmu repertuāri tiek plānoti atbilstoši plānotajam filmu skatītājam un to, cik filma ir pieprasīta konkrētajā laika posmā. Repertuārs tiek plānots no piektdienas līdz nākamās nedēļas ceturtdienai.

Tāpat vadītājs norāda, ka katru otrdienu pēc plkst. 19.00 ir īpašie piedāvājumi ģimenēm tieši animācijas filmām gan latviešu, gan krievu valodā. Tāpat “Bez Tabu” pārliecinās, ka nedēļas jaunākā animācijas filma latviešu valodā ir skatāma arī pēc pulksten pieciem vakarā.

5 komentāri