Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Komentāri

Lielākais Rēzeknes namu apsaimniekotājs SIA “Rēzeknes namsaimnieks” no nākamā gada paaugstinās apsaimniekošanas maksu saistībā ar minimālās algas paaugstināšanu, tādējādi ieriebjot rēzekniešiem. Daudzi iedzīvotāji, kuri jau tā eksistē, saņemot minimālo algu, uzskata to par ņirgāšanos.

“No 2017. gada 1. janvāra tiek paaugstināta minimālā mēnešalga, [..] tāpēc esam spiesti paziņot, ka no 2017. gada janvāra pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksa tiek paaugstināta,” pausts “Rēzeknes namsaimnieka” izplatītajā paziņojumā iedzīvotājiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lielākais bezdarbs un šoks par apsaimniekotāju

Nākamgad minimālā alga pieaugs par 10 eiro, veidojot 380 eiro.

Jāatgādina, ka Rēzeknē ilgstoši ir lielākais bezdarbs valstī (2015. gadā 16,2%), tāpēc iedzīvotāji, kuri dzīvo uz nabadzības sliekšņa uzskata, ka tarifu paaugstināšanas pamatojums neiztur kritiku.

  • “Tas ir bezkaunīgs arguments. Arī pagājušajā gadā pacēla apsaimniekošanas maksu,” sašutusi ir rēzekniete Velta.
  • “Grābēji! Visiem no viņa [“Rēzeknes namsaimnieka”] jābēg prom! Un mēs arī!” dusmīga ir cita sastaptā iedzīvotāja.

Uzrunātie pilsētas iedzīvotāji uzskata, ka “tas nav normāli.” Dažs pat iesaka atteikties no “Rēzeknes namsaimnieka” pakalpojumiem.

Papildu maksa paredzēta sētniekiem

Labklājības ministrijā, kas izstrādā likumprojektu par minimālās algas paaugstināšanu, arī kritisks viedoklis.

Imants Lipskis, Labklājības departamenta Darba tirgus politikas departamenta direktors

Automātiski pēc minimālās algas paaugstināšanas tarifu celšana, mūsu skatījumā, nav korekta. Tomēr valsts nevar pateikt apsaimniekotājam vai kādam citam pakalpojumu sniedzējam, ka tarifi jāiesaldē.

Uzņēmumā “Rēzeknes namsaimnieks” apzinās, ka apsaimniekošanas maksas paaugstināšana iedzīvotājus neapmierina, tomēr tā bijusi pamatota nepieciešamība, jo minimālās algas paaugstināšana attiecas arī uz “Rēzeknes namsaimniekā” nodarbinātajiem sētniekiem.

“Mūsu uzņēmumā strādā 48 sētnieki. Arī viņiem jābaro savas ģimenes. Visiem alga grozās ap minimālo. Ja viņi [iedzīvotāji] atrod lētāku variantu, mēs esam ar mieru pieņemt viņu piedāvājumu [sētnieku]. Īstenībā, lielākā daļa izmaksu veido sanitārā apkope. Nekur mēs nevaram likties. Sētnieku darbu nav iespējams mehanizēt,” skaidro Vjačeslavs Spičs, SIA “Rēzeknes namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs.

Valsts kontrole norāda uz nepilnībām

Latvijas Republikas Valsts kontrolē (VK) norāda, ka pērn pētīta “Rēzeknes namsaimnieka” pārvaldīšanas efektivitāte un atbilstība normatīvo aktu prasībām, un revīzijā secināts, ka uzņēmuma darbība daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanā “kopumā nav efektīva.

Kā viens no iemesliem šādam secinājumam ir tas, ka “pārvaldnieks nav noteicis kārtību apsaimniekošanas maksas aprēķināšanai, kā rezultātā faktisko pārvaldīšanas izdevumu un administratīvo izdevumu pamatotība nav pārbaudāma.

Ilonda Stepanova, VK Ceturtā revīzijas departamenta direktore

Ja ir kādi ārējie apstākļi, kā piemēram, valstī noteiktās minimālās algas pieaugums, protams, namsaimniekam ir pamats vērtēt, tarifu pārrēķināt, [..] bet arī iedzīvotājiem jābūt pilnai pārliecībai, ka tarifu kāpums ir pamatots.

“Rēzeknes namsaimnieka” valdes priekšsēdētājs V. Spičs uzskata, ka satraukumam neesot pamata, jo apsaimniekošanas maksu paaugstina par 0,5 centiem par kvadrātmetru jeb 20 līdz 40 centiem uz dzīvokli, atkarībā no platības.

Foto

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl