Gosupes velns sarīdījis vietējo baznīcas draudzi un iedzīvotājus

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

34 komentāri

Gosupes velna statuja Lizuma pagastā atrodas no 1955. gada, taču tieši šogad garīdznieki nolēma, ka to nepieciešams nojaukt.

Ar šādu aicinājumu sociālā tīklā “Facebook” vērsies Gulbenes evaņģēliski luterisko draudžu mācītājs Ilgvars Matīss. Ieraksts raisījis diskusijas, pat vietējo iedzīvotāju sašutumu, ka dieva kalps nolēmis diktēt savus noteikumus.

Ilgvars Matīss
Gulbenes evaņģēliski luterisko draudžu mācītājs

Šādu pieminekli (”Gosupes velnu”) vajadzētu likvidēt, noņemt norādes un pārstāt to saukt par ievērojamu apskates objektu vai Gulbenes novada “pērli”. Šāds piemineklis neko labu neliecina.

Mūsu valsts himnā mēs dziedam:”Dievs, svētī Latviju’”, bet, ja tajā pašā laikā lepojamies ar pieminekli velnam, tad nonākam lielā pretrunā.

Lizuma novadpētniecības muzeja vadītāja demonstrē vairākus velniņus, kurus radījis mākslinieks Zvaigznītis. Autors bija leģionārs, kurš okupācijas laikā izsūtīts. Pagastā viņu atminas kā draudzīgu un sirsnīgu cilvēku.

Vaira Briede
Lizuma vidusskolas novadpētniecības muzeja vadītāja

Vilis Zvaigznītis bija cilvēks, pie kura parunāties, varētu teikt, ka bija Lizuma dvēsele, bet viņš taisīja velnus. Ja neiedziļinās un nepazīst, tad velnam piesien sātanismu, bet latviešiem velns… Jebkuram no mums ir gan spārniņi, gan radziņi.

Grupas ”Tranzīts” solists Ralfs Rubenis dzīvo pārdesmit kilometru attālumā no Gosupes velna, taču līdz šim viņu ceļi nav krustojušies. Mākslinieks statuju pirmo reizi ierauga tikai pēc Bez Tabu uzaicinājuma. Mūziķim ir viedoklis par mācītāja teikto.

TOP komentāri

 • Aldis Liepins
  +12 +12 0

  Aldis Liepins

  Nojauksim .izpostīsim.nozagsim.likvidēsim.
  Tad jau vajag arī Siguldā Velna alu aizbērt.likvidēt visas pasaku grāmatas .
  Varbūt likvidēsimies paši.ar apstrakto un tumsonīgo domāšanu.
 • Ilze Kleze
  +11 +10 -1

  Ilze Kleze

  Absurds un tumsonība. Drīz varbūt raganu medības rīkos? Tas pats kas musulmaņiem tikai svārkos un lakatā. Uzspiež baznīcas skatijumu neatstājot iztēlei un asocācijām vietu. Un labs komentārs Ralfam.
 • Vadims Kislovs
  +6 +6 0

  Vadims Kislovs

  par baznīcām manas domas šādas - vai no velna jābīstas ? visi viduslaiku krusta kari bija dēļ kā ? dēļ zelta kas nonāca Spānijas kasē , tātad mantrausība un varaskāre bet uzvedina uz ko tādu kas ? - velns protams , tātad baznīca iznīcina konkurentu bet konkurences Padome par ko tādu var uzlikt tūkstošos mērāmu sodu naudu nu bet par baznīcu mācītāju izvirtībām,pedofīliju es te pat nerunāju lai gan pamats tam visam atkal velns bet izskatās ka baznīca ''spodrina savas spalviņas'' izsvītrojot savu ''auzu'' pamatcēloni & neatzīstot ka arī viņus zemapziņā gadsimtiem uzrunā tikai velns

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl