Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

3 komentāri

Ielu muzikante sapelnīto naudu nogādā maiņai Latvijas Bankā, kur baņķieri atklāj, ka viena no monētām ir viltojums. Vēlāk sieviete saņem vēsti no Valsts policijas, ka uzsākts kriminālprocess. Sieviete ir neizpratnē un satraukusies, ka aizdomās par naudas viltošanu un/vai pretlikumīgu viltotas naudas izplatīšanu tiek vainota viņa.

Linda jau vairākus gadus ar  vijolspēli priecē rīdziniekus un pilsētas viesus. Par to viņai garāmgājēji pateicas ar naudiņu, pārsvarā ar monētām. Allaž monētas pret banknotēm  maina Latvijas Bankā. Pēdējā viesošanās reizē baņķieri konstatēja, ka viena no monētām ir viltota. Linda bez iebildumiem to atstāja ekspertīzei bankā.

“Pēc ekspertīzes 1 eiro monētu nodeva Valsts policijai, kura, savukārt, man sūta nākamo vēstuli, kurā ziņo, ka ierosina kriminālprocesu pret mani. Sanāk, ka gluži nevainīgs cilvēks dabūjis kriminālprocesu. Piekritīsiet, tas skan diezgan biedējoši. Kas tagad būs, kad mēģināšu stāties darbā? Man prasīs, vai man nav kriminālprocesu. Bet, redz, man ir,” satraukta ir Linda.

Tāpat sieviete uztraucas, ka kriminālprocess dēļ varētu būt apgrūtinoši ieceļot atsevišķās valstīs.

Latvijas Bankā un Valsts policijā mierina – kriminālprocess uzsākts par faktu, nevis pret Lindu.

Andris Tauriņš
Latvijas Bankas naudas drošības eksperts

Nevienā valstī labticīgs viltojuma saņēmējs vai pat labticīgs izplatītājs, ja nezina, ka monēta vai banknote ir viltota un mēģina izlietot, netiek par to sodīts.

Valsts policijā informē, ka, ja kriminālprocesa ietvaros izdodas pierādīt konkrētas personas vainu, persona, kura ziņojusi par viltojumu, tiek atzīta par cietušo, un šī persona tiesas ceļā var pieprasīt kompensāciju no vainīgās personas.

Eksperti atgādina, ka, ja ir aizdomas, ka nauda ir viltota, tā jānogādā Latvijas Bankā vai Valsts policijā.

Foto

TOP komentāri

 • a13
  +2 +2 0

  a13

  Kā tur tiem "muzikantiem", kuri traucē iešanu pa pus tuneli ar savu aurošanu ar autormaksām par mūzikas izmantošanu?
  Vispār, to ubagošanu ar mūzikas instrumentu palīdzību būtu jāaizliedz tāpat kā ar dzīvnieku izmantošanu.
 • Vace
  0 0 0

  Vace

  A jo darit ja es stradaju veikala, un katru dienu nak vecis meigina iesmeret 0.20 0.50 santimus? Jau cik reizes esmu aizradijusi
 • Hahahaha
  0 0 0

  Hahahaha

  Redz, kas par lietu, Linda - būtu Tu izglītots cilvēks, šādas muļķības TV ekrānā nestāstītu, ka kauns skatīties. Bet nu tā jau ir, katram savs ceļš ejams, kādam jāstāv arī tuneļos ubagojot :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl