Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

21 komentārs

Sirmgalve Jelgavas novadā apgalvo, ka ar viņu fiziski izrēķinās kaimiņi. Vienā no uzbrukumiem esot iekaustījuši ar āmuru un ar dūri iesituši pa aci. Tāpat kundze kaimiņus vaino mājlopu nogalināšanā. Konflikta iemesls – strīds par īpašumu robežām.

Jelgavas novada Glūdas pagasta “Kannenieku” mājās šķietami valda mierīga lauku idille, taču patiesībā šeit gadiem ilgi ieildzis kaimiņu konflikts. Māja sadalīta trijās daļās, no kurām vienā dzīvo sirmgalve Jeļena, kuru, kā pati apgalvo, fiziski iespaido kaimiņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Man aiz sienas dzīvo kaimiņš, viņam vesela varza radu dzīvo pavisam netālu. Viņi visi mani te terorizē. Kad vajag, viņš visus sasauc, un tad ir vistrakāk. Gāju ar ķerru uz aku pēc ūdens. Kaimiņu meitas piebrauca ar auto. Es tikai atceros vārdus “turi, turi!”. Viņiem bija āmurs.

Kad atjēdzos, viena man tur rokas, otra draud ar āmuru, piesitot pie galvas. Es centos izrauties, bet viena no viņām – tāda dūšīga – saka: “Maita vēl kustas!”. Un iesita ar dūri pa aci. Ar āmuru klapēja pa muguru!” par dzīvi blakus vardarbībā vainotajiem kaimiņiem stāsta sirmgalve Jeļena.

Sirmgalve: Mani klapē ar āmuru un nogalina manus lopus

Tāpat Jeļena vaino kaimiņus mājlopu nonāvēšanā: “Man trušu daudz. Vienu rītu izeju un ieraugu 10 līdz 15 līķus, un visi krātiņi atvērti. Vistas arī nogalina. Staigāju apkārt un redzu, ka līķis mētājas.”

Jeļenas kundze baidās par savu drošību, ir viena pret padsmit cilvēkiem – vīriešiem un kareivīgām sievietēm. Namā dzīvoklis ir arī Jeļenas radiniekiem, kuri nevar aizstāvēt sievieti, jo dzīvo ārzemēs. Šovasar radiniece Inese ieradusies apraudzīt sirmgalvi.

“Mēs ar Jeļenu tīram aku, viņi samēslo. Visu laiku viņi kaut ko izdara. Arī kokus bendē. Auga plūmes, bet viņi apber ar sāli, koku vairs nav! Plūmes visas ir nost, vairs neaug!” sašutusi ir Inese.

Cer, ka video novērošana izglābs

Jeļena un viņas radinieki ir tiktāl nobažījušies par drošību, ka izvietojuši vairākas kameras. Tiesa, kā stāsta Jeļena, pirms kaimiņi uzbruka ar āmuru, apzināti tika atslēgta elektrība un izrēķināšanās nav iemūžināta. Tomēr miesas bojājumus – sadauzītu muguru – iemūžinājusi fotoattēlus. Par miesas bojājumu nodarīšanu Valsts policijā uzsākta administratīvā lietvedība.

Bez Tabu izdodas sastapt arī vienu no vardarbībā vainotajiem kaimiņiem. Viņš noliedz, ka kāds no radu pulka kādreiz darījis pāri sirmgalvei un viņas mājlopiem. “Viņa ar savu draudzeni dara visādu hu*ņu!” teic vardarbībā vainotais. Iemūžinātie miesas bojājumi esot nekas cits kā amatieru teātris.

Strīdus ābols – zeme

Saspīlētā situācija “Kannenieku” mājās izveidojusies zemes īpašumu dēļ. Jeļena norāda, ka kaimiņi grib lietot piebraucamo ceļu un aku, kaut tie atrodoties uz viņas zemes. Kā pierādījumu uzrāda zemesgrāmatas apliecinājumu un robežu plānu. Tāpat Jeļena un viņas radi ir dusmīgi, ka agresijā vainotie kaimiņi ar mērniekiem pārmērījuši sava īpašuma robežu un ierakuši kupicu, kā pati uzskata, viņas īpašumā.

Savukārt otrā ierakumu pusē esošais kaimiņš arī uzrāda dokumentāciju, cenšoties pierādīt savu taisnību.

Jelgavas novada domē skaidro, ka domnieki ilgstoši cenšas samierināt kaimiņus, piesaistīta arī pašvaldības un Valsts policija, taču atzīst, ka, iespējams, strīdu par īpašumu var šķirt tikai tiesa.

Lai gan Jeļena uzskata, ka piebraucamais ceļš un aka atrodas uz viņas zemes un ir tiesīga tos liegt kaimiņiem, Jelgavas novada domes Īpašuma pārvaldes Nekustamā īpašuma speciāliste Iveta Ritere, skaidro, ka visiem ir tiesības uz strīdus āboliem.

“Piebraucamais ceļš ir ieskaitīts rezerves zemes fondā, arī zeme zem mājas nevienam nepieder. Tas nozīmē, ka ceļš nepieder nedz vieniem, nedz otriem kaimiņiem. Abu īpašumu robežas stiepjas gar ceļa līniju.

Tas ir koplietošanas ceļš. Aka arī ir nepieciešama visiem dzīvojamās mājas normālai funkconēšanai, visiem ir jāpiekļūst pie akas,” stāsta Jelgavas novada pašvaldības pārstāve I. Ritere.

Jeļena un viņas tuvinieki norāda, ka agresīvie kaimiņi neiesaistoties ceļa uzturēšanā, tāpat viņiem esot cits ceļš un aka.

“Tiklīdz es ceļu iztīru viņi sāk braukt pa to. Es saku: “Dodiet naudu, es tīrīju!”. Šie atbild: “Tavs ceļš, tu tīri, bet mēs braukāsim pa to!”,” par kaimiņu attieksmi stāsta Jeļena.

Foto

TOP komentāri

 • Kate
 • Vadims Kislovs
  +8 +4 -4

  Vadims Kislovs

  redzēju to veci / oponentu vakar tv - ar tādiem nestrīdas , tādus piesien pie farkopa un pa grants ceļu izvizina ..... bidlas tikai tā ''jāarstē''
 • Arnis Vilemsons
  +4 +3 -1

  Arnis Vilemsons

  Ja būtu"klapējuši ar āmuru"un nodarījuši smagus miesas bojājumus,klapētāji sen būtu aiz restēm!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl