”Glābēji tiešām atbrauca. Paldies viņiem!”, Linda Abu Meri līdz mielēm izbauda Latvijas birokrātiju!

13 komentāri
”Glābēji tiešām atbrauca. Paldies viņiem!”, Linda Abu Meri līdz mielēm izbauda Latvijas birokrātiju!
Foto: LETA

Bijusī Iekšlietu ministre Linda Abu Meri ļoti labi pazīst mūsu valsts birokrātijas sistēmu un tās trūkumus. Taču nupat uz savas ādas izbaudījusi, cik kūtra un neefektīva tā var izrādīties pat akūtā situācijā. Tas noticis dienā, kad viss viesnīcas Hotel Roma personāls centās glābt nelaimē nokļuvušu kaijas mazuli.

Sēta aptuveni septiņu stāvu augstumā Vecrīgas viesnīcas vidū. Darbinieki pamana, ka tur bezpalīdzīgi staigā kaiju mazulis. Ir skaidrs, ka pats saviem spēkiem tas laukā netiks. Sākas putnēna glābšanas operācija. Tiek zvanīts uz dažādām instancēm un skaidrots, ko tagad darīt? Pirmais zvans ir ornitologu biedrībai.

Tie sūta uz putnu uzraudzības instanci, kuri savukārt iesaka zvanīt glābējiem. VUGD atbild, lai zvana uz veterināro klīniku, ar kuru Rīgas domei noslēgts līgums. Mediķi saka, ka brauks tikai tad, ja putns ir ievainots. Ko lai iesāk? Bijusī iekšlietu ministre, šobrīd viesnīcas vadītāja, Linda Abu Meri saprot, ka palīgā neviens nesteidzas. Jāmēģina putnu izvilkt laukā no sētas pašu spēkiem.

Foto

Tas viņiem arī izdodas. Kaijēnu noliek zālājā pie pilsētas kanāla, bet saprot, ka labi nebūs. Pa tam lāgām saņem ziņu, ka putnam pakaļ brauc ugunsdzēsēji-glābēji. Tie kopā ar putnu uzkāpj uz jumta, krustu šķērsu to pārmeklē, bet ligzdu neatrod. Tiek pieņemts lēmums ar izglābto braukt uz Rīgas Zoo.

Šobrīd rūpi par putnu uzņēmusies biedrība Drauga spārns. Tikšanos ar Bez Tabu tie atsaka, jo esot ļoti daudz darba. Braucam uz Zoodārzu uzklausīt viņu speciālista ieteikumus, ko darīt, ja nonākam līdzīgā situācijā?

Rīgas Zoo pārstāvis Māris Lielkalns:

Pirms saukt palīgus, jāpārliecinās, vai dzīvā radība ir briesmās. Vai kaut kas nav lauzts? Vai tiešām paša spēkiem no nelaimes nevar izkļūt? Ja tā ir, zvanām uz 112. Jo bieži vien dzīvnieku mazuļi, kurus izaudzina cilvēks, nonākot atpakaļ dabā, aiziet bojā.

Lai arī glābšanas dienestam ir pienākums braukt uz šāda veida izsaukumiem, pirms tiem zvanīt ir jāizvērtē, vai tiešām dzīvā radība ir briesmās. Glābēji katru dienu saņemot aptuveni no trim līdz septiņiem izsaukumiem, kuri saistīti ar dzīvnieku glābšanu.

Ar smaidu sejā VUGD pārstāvis atminas, ka glābējiem uz Zoo nācies vest gan eksotiskas čūskas, kuras Latvijā nedzīvo, zirnekļus un pat aligatoru! Dzīvnieki izmesti, jo cilvēks, paņemot tos kā mājdzīvnieku, neapzinās, kas notiks, kad dzīvā radība paaugsies.

Biedrība Drauga spārns, kas uzņēmusies rūpes par viesnīcas Hotel Roma teritorijā izglābto putnu, mazuli paturēs līdz rudenim, tad palaidīs brīvībā. VUGD uzskata, ka šajā gadījumā cilvēku rīcība ir bijusi pareiza, un citiem lai kalpo par piemēru.

Video

13 komentāri