Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

13 komentāri

Tautas modrā acs redz visu. Ir saņemta ziņa no Ķekavas novada Baložu puses, kur iedzīvotāji ir pamanījuši kādu spēkratu. Spēkratam pašam par sevi nav ne vainas, mulsinoši liekas tas, kas redzams uz tā.

“Labdien. Esam pamanījuši, ka Baložos, pie bērnudārza, katru rītu tiek atstāts auto uz kura ir uzlīmēta Georga lentīte, uzraksti krievu valodā, bet auto salonā ir miniatūri boksa cimdi Krievijas karoga krāsā un ar uzrakstu RUS. Auto stāvvietā parādās un pēc tam pazūd aptuveni tajā pat laikā, kad sāk strādāt bērnudārzs.”

Georga lentes, uzraksti RUS

Kad Baložos ieripo Bez Tabu auto, redzam, ka skatītājam ir taisnība. Pretī bērnudārzam ir publiska auto stāvvieta, tajā atrodas melns džips. Viss ir tā, kā skatītājs aprakstījis. Uz auto aizmugurējā loga redzama pabalējusi uzlīme ar Georga lentītes krāsas pārpalikumiem un nojaušams, ka tā savulaik slavinājusi 9.maiju.

Savukārt salonā ir boksa cimds Krievijas karoga krāsās. Vai skatītāju aizdomas būs pareizas un tiešām izrādīsies, ka ar šo spēkratu pārvietojas skolotāja? Bērnudārza vadītājas vietniece saka, ka pati nav pamanījusi to, kā džips ir izgreznots bet zina teikt, ka par attiecīgo braucamo viņai jau jautājušas darbinieces no pretī esošā kultūras nama. Viņa ir pārliecināta, ka spēkrats nav nevienam no viņas padotajiem.

Mazliet dīvaini gan liekas tas, ka viņa diezgan izvairīgi atbild uz jautājumu par to, kāda būtu vadības rīcība ja atklātos, ka ar šādu spēkratu pārvietojas viņu pedagogs.

Kā akā iekritis

Ja jau mazo ķiparu mācību iestādē apgalvo, ka viņiem ar auto izmantotāju nav nekāda sakara, tā meklējumos dodamies uz blakus esošo kultūras namu un vidusskolu. Kultūras jomas pārstāves ar rausta plecus, atliek vēl skola. Tās direktore arī neko nezina. Ja viņa uzzinātu, ka kāds no pedagogiem šādi izskaistinājis savu braucamo, viņa atbilstību amatam uzreiz lūgtu izvērtēt Izglītības kvalitātes valsts dienestam.

Juris Zīvarts
IKVD uzraudzības departamenta direktors

Neapšaubāmi, ka katrs savā auto var likt kādu karogu vēlas. Bet pedagogam ir jāspēj paskaidrot iemeslus, kāpēc tas tiek darīts. Arī bērnam, ja tas pēkšņi par to jautā. Bet jebkurā gadījumā tas var kalpot par iemeslu lai pārbaudītu pedagogu.

Meloja, vai tiešām nezināja?

Esot uz vietas Baložos tā ar netop skaidrs, vai auto pieder un ar to pārvietojas skolotājs. Skaidrība top vēlāk, jo noskaidrojas, ka auto īpašnieks ir bērnu dārza pedagoģes vīrs un ar auto pārvietojas skolotāja. Ir zināms viņas vārds, uzvārds. Palūkojot sievietes un viņas laulātā drauga sociālos profilus, ir redzams gan tas pats spēkrats, gan citi foto, kuros skolotāja redzama pozējam ar Georga lenti pie krūtīm vai arī citā pasākumā ar rokās esošu mākslīgo locekli. Un šos foto var apskatīt ikviens. Izglītības kvalitātes valsts dienests šajā gadījumā uzsāks pārbaudes.

Foto

TOP komentāri

 • anita
  +7 +6 -1

  anita

  Tiek atklāti demonstrēta nelojalitāte Latvijas valstij . Arī ASV karogam nav brīvi jāplandās , kur ienāk prātā un pat ne Latvijas , jo karogs nav lupata , ko spraust katrai mēslu čupai virsū !
 • dūja
  +5 +4 -1

  dūja

  Ak, tu esi aizmirsusi, ka Tev saknes nav Latvijā, bet, ka tavi vecāki utainās pufaikās un plīša jakās, tarakāniem pilniem koferiem, izbadējušies atvilkās uz BAGĀTO, PĀRTIKUŠO LATVIJU zagt, laupīt, postīt.
 • ..
  +2 +2 0

  ..

  jā, jā, mūsu "atbrīvotāji", aizmirsi piebilst un kultūras "nesēji"...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl