Gāzes balonu nomaiņa – neiespējamā misija? Garkalnietei regulāri atsakot balona piegādi

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

1 komentārs

Garkalnes iedzīvotāja Zane saimniecībā izmanto gāzes balonu, taču tā pasūtīšanu, piegādi un uzstādīšanu dzīvoklī sauc par neiespējamo misiju – visi piegādātāji kundzei apgalvojot, ka uz Pierīgas pilsētu balonus nepiegādājot.

Zane noskaidrojusi, ka pasūtīt balonus uz Ķekavu, Mārupi, Berģiem ir iespējams, taču Garkalne nezināmu iemeslu dēļ no aprites izslēgta. Kādreiz Zane balonus pirkusi veikalā, kas atrodas tuvu viņas dzīvesvietai. Šobrīd veikals ir slēgts uz rekonstrukciju, tāpēc tuvākā vieta, kur balonu iegādāties atrodas 10 kilometru attālumā.

Latvijas propāna gāzes pārstāvis Kaspars Legzdiņš noliedz, ka gāzes balonus uz Garkalni nepiegādā, taču uzsver, ka piegāde un uzstādīšana ir par papildu samaksu.

Kaspars Legzdiņš
“Latvijas propāna gāze” pārstāvis

Ārpus Rīgas pilsētas uzņēmums veic gāzes balonu piegādi fiziskām personām ar pieslēgumu tikai par papildu maksu. Piegādes izmaksās nav iekļauta balona gāzes cena. Gāzes balona pieslēgšana ietilpst pakalpojuma izmaksās.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Santa Zarāne skaidro, ka ir divu veidu gāzes baloni – sarkanie, kurus mēdz dēvēt par vecā veida baloniem, un jaunie baloni. Uz jaunajiem gāzes baloniem attiecoties Ministru kabineta noteikumi, kas paredz, ka gadījumos, ja patērētājs izsaka vēlmi pēc piegādes un uzstādīšanas, tirgotājam tas ir jānodrošina. Taču sarkanās krāsas gāzes baloni nav obligāti jāpiegādā un jāpieslēdz – šis lēmums gulstas uz pārdevēja pleciem, ja uzņēmums piekopj praksi piegādāt un uzstādīt arī šos balonus, tad par to var vienoties. Taču pircējam jāņem vērā, ka piegādāt sarkanos gāzes balonus var arī atteikt.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra mājaslapā atrodas saraksts ar rekomendēto tirdzniecības vietu adresēm, kur ir droši iegādāties gāzes balonus.

 

TOP komentāri

  • Skatos,
    +1 +1 0

    Skatos,

    Atkal šī Garkalnes Zane figurē, kura vienmēr ar visu ir neapmierināta. Baigā speciāliste, bet nespēj atrast piegādātāju kontaktus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl