Gāzes balons kļūstot tukšs trīs reizes ātrāk, lai gan ēdiena gatavošanas paradumi neesot mainījušies

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

4 komentāri
Gāzes balons kļūstot tukšs trīs reizes ātrāk, lai gan ēdiena gatavošanas paradumi neesot mainījušies

Annas kundzei radušās aizdomas, ka pēdējos mēnešus kaut kas dīvains notiek ar gāzes balonu. Kļūst tukšs trīsreiz ātrāk nekā iepriekš.

Annas kundze skaitīt prot un ar naudu lieki nemētājas. Ir uzskaite, cik daudz gāzes balonu gada laikā patērē un cik ilgam laikam pietiek viena balona.

Ir neizpratnē, kā tas var būt, ka pēdējos mēnešus gāzes balona pietiek trīs reizes īsākam laikam periodam, nekā tas bijis gadiem iepriekš, bet cena nav samazinājusies. Arī lietošanas ieradumus nav mainījusi, necep un nevāra vairāk kā iepriekš, tagad pat mazāk. Kas pēdējos trīs mēnešus notiek ar gāzes baloniem, vaicājusi tirgotājam, viņš raustījis plecus un atbildi nevarējis sniegt, jo viss esot kā parasti.

Arī “Bez Tabu” sazinās ar Latvijas propāna gāzes servisa dienestu un saņem atbildi, ka tā nevajadzētu būt, bet šī esot pirmā sūdzība, ka gāzes balona pietiek īsākam laika periodam, nemainot tā lietošanas ieradumus (neesot arī konstatēta gāzes noplūde).

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Santa Zarāne aicina Annas kundzi rakstīt iesniegumu, un inspektori pārbaudīs, kā komersants ir uzpildījis gāzes balonu un vai svars atbilst norādītajam?

Par gāzes baloniem patērētāju tiesību sargi pēdējā laikā sūdzības gan neesot saņēmuši, bet pirms pāris gadiem bijis gadījums, ka kāds komersants tirgojis balonus, kuros iepildīts mazāk gāzes, nekā norādīts.

PTAC aicina iegādāties gāzes balonus tikai pie Latvijā reģistrētiem komersantiem, citādi var gadīties, ka balonos nav pietiekamā daudzumā uzpildīta gāze un tie var būt nedroši, jo nav pārbaudīti.

Kad Annas kundze pirks gāzes balonu nākamo reizi, vislabāk būtu to kaut kā nosvērt, lai pārliecinātos, ka svars tiešām ir 21 kilograms vai kāds cits skaitlis. Bet tam jābūt tādam, kā ir norādīts uz balona. Ja svars sakrīt, tad jāmeklē vaina citur, kur tad tā gāze jau trīs mēnešus mistiski pazūd.