Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

61 komentārs

Vecāki sašutuši par Gardenes pamatskolā esošajiem noteikumiem – meitenes uz skolu nedrīkst nākt ar izlaistiem matiem, taču puiši drīkst nākt tikai ar džinsiem.

Bez Tabu komanda Gardenes pamatskolā ierodas stundu laikā. Skolas telpas ir tukšas, un bērni atrodas mācību telpās.

Tiesa, tikt iekšā skolā ir ļoti viegli. Lai gan pie ieejas ir dežurants, lieki jautājumi netiek uzdoti. Skolas telpās izdodas tikt bez jebkādām problēmām.

Klašu durvis veras vaļā – redzam meitenes, kuras ir ar izlaistiem matiem un daži no puišiem izvēlējušies uz skolu ierasties sporta biksēs. Tomēr satiktie skolēni par nerakstītajiem likumiem ir informēti.

Kāds no skolēniem pat piemin, ka gadījumā, ja skolēns uz mācību dienu ir ieradies ar cita materiāla biksēm, var gadīties, ka cauri tik sveikā nebūs tik viegli un būs jāraksta paskaidrojums skolas vadībai.

Liela daļa satikto skolēnu apgalvo, ka meitenēm noteikumi esot pielaidīgāki un uz skolu ar izlaistiem matiem var nākt, taču cita auduma bikses gan neesot pieļaujamas.

Gardenes pamatskolas direktore Evita Pīrāga kategoriski noliedz faktu, ka zēni nedrīkst nākt uz skolu ar cita materiāla biksēm, izņemot džinsiem. Taču fakts, ka meitenēm skolā jāierodas ar sataisītiem matiem, gan esot spēkā. Tiesa, skolas vadība to tikai rekomendē.

Evita Pīrāga
Gardenes pamatskolas direktore

Tas ir tikai ieteikums. Tīri no higiēnas viedokļa – bērni ir ļoti dažādi un nāk no dažādām vidēm. Kā arī izlaisti mati traucē darbam un bojā bērna redzi.

Jāpiebilst, ka skolas vadībai ir iespēja ieviest specializētus ģērbšanās noteikumus. Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvis Juris Zīvarts skaidro, ka šādos gadījumos vecākiem ir būtiska teikšana.

Juris Zīvarts
Izglītības kvalitātes valsts dienesta uzraudzības departamenta direktors

Vecākiem ir jāpiekrīt konkrētajiem noteikumiem. Ja vecāki piekrīt konkrētam apģērbam – tas ir jāiekļauj iekšējās kārtības noteikumos.

Šajā gadījumā noteikumos nekas par džinsu biksēm un sasietiem matiem nav iekļauts.

Fizioterapeiti rekomendē laiku pa laikam džinsus nomainīt pret cita auduma apģērbu. Pieredze liecina, ka aktīvie džinsu valkātāji mēdz piedzīvot veselības problēmas.

TOP komentāri

 • Ruta Vabule
  +58 +53 -5

  Ruta Vabule

  Un par ko vecāki ir sašutuši? Vai par to, ka nedrīkst nākt uz skolu treniņbiksē? Es arī savam bērnam neļauju iet uz skolu treniņbiksēs! Tā jau, pirmām kārtām, ir pieklājība!
 • Agnese Marija
  +49 +46 -3

  Agnese Marija

  Neredzu iemeslu celt te paniku. Tas ir tikai normali ka berns tiek pieradinats pie etiketes, skola ir sava veida darbs. Vai tad darba jus varat atlauties ierasties sporta drebes? Meitai skola ir ari noteikts cik garus svarkus meitenes drikst vai nedrikst vilkt, un ari ta ir tikai norma ja paskatas ka jaunietes tagad gerbjas skola, dazkart meitenes uzvelk tadus svarkus kas knapi piesedz pecpusi vai ari uzvelk kreklinus no kuriem velas lauka tiko izaugusas krutis.
 • Ramona Abolina

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl