Garāžu kooperatīva vadītājs nekaunīgi “aptin ap pirkstu” īrniekus!

0 Komentāru
Garāžu kooperatīva vadītājs nekaunīgi “aptin ap pirkstu” īrniekus!
Foto: Ekrānuzņēmums

Salda mēle visos laikos ir bijis labs kapitāls – šo gudrību ņēmis vērā arī kāda Pierīgas kooperatīva vadītājs sarunās ar garāžu īrniekiem. Bez Tabu rīcībā nodoti fragmenti no iemūžinātas sapulces. Kas tur notiek? Par visu pēc kārtas!

Tas ir ciemats Pierīgā, blakus TEC 2. Pirms vairākiem desmitiem gadu pagasts te ierāda teritoriju, kurā cilvēkiem ir ļauts būvēt garāžas. Tas notiek. Deviņdesmito gadu sākumā nodibinās kooperatīvs, par tā priekšnieku ievēl kungu vārdā Vladimirs. Sākas naudas iekasēšana, tiek solīts, ka savulaik uzceltās garāžas tiks legalizētas.

Foto

Garāžas īpašnieks saka, ka kooperatīva labā nekas nav izdarīts. Ne ceļi remontēti, ne ziemā sniegs tīrīts. Laternas nekad nav degušas. Visu naudu viņš bāzis sev kabatā, bet izdevumu tāmi gan katru gadu atrādījis: alga pašam, grāmatvedei un sargiem. No visas ievāktās naudas summas Valsts ieņēmumu dienestam viņš uzrādījis 30%, no kuriem maksāti nodokļi, bet viss pārējais – melnā kase.

Kooperatīva biedru uzņemtajos video, kur redzama sapulce, ir dzirdama saruna ar kooperatīva vadītāju. Uz jautājumu – ”Pasaki lūdzu, ko tu, saņemot algu 23 gadus, esi izdarījis?”, viņš atbild: ”Riju. Atbildu Krievu valodā! Ēdu!”.

Visi klusējuši līdz brīdim, kad atklājies, ka zeme zem garāžām ir pārdota un jaunais zemes īpašnieks sāk pieprasīt daudzkārt augstāku zemes nomas maksu! Sākuši interesēties, un atklājies, ka zemi nopirkusi kooperatīva priekšsēdētāja vedekla! Visi ir neizpratnē, kāpēc zemi ir nopirkusi trešā persona? Kāpēc nopirkt zemi nepiedāvāja kooperatīva biedriem?

Šo pašu jautājumu vēlamies uzdot nu jau bijušajam kooperatīva priekšsēdētājam, jo nu ievēlēts jauns. Zvanām, bet mums neatbild. Ar Bez Tabu runāt nevēlas arī viņa dēls, kurš šobrīd ir zemes īpašnieces pilnvarota persona.

Kooperatīva biedri grasās sniegt prasību tiesā, apstrīdot zemes pirkšanas darījumu, un panākt, ka tas tiek anulēts. Sazināmies ar apsaimniekošanas un īpašumu likumu pārzinātāju Vitoldu Peipiņu. Jautājam viņam, vai tas ko dos?

Pirmpirkuma tiesības nekā nevar būt. Pirmpirkuma tiesības ir tikai tad, ja tās ir ierakstītas Zemesgrāmatā. Es stipri šaubos, vai tās bija ierakstītas, un tādējādi zemes īpašnieks zemi var pārdot, kam vēlas. Šajā gadījumā šī informācija visticamāk nonāca garāžu kooperatīva priekšsēdētāja rīcībā, ko viņš izmantoja savā labā!

Atšķirībā no dzīvojamām ēkām, garāžām likums nereglamentē zemes nomas lielumu. Tas var būt arī 10-15% no zemes kadastra vērtības. Pēc eksperta teiktā, garāžu īpašnieki šajā jomā ir sprukās. Tiesā vērsties var, bet jābūt ļoti stiprai argumentācijai. Tā pat var un vajag rakstīt iesniegumu Valsts ieņēmumu dienestam ziņojot par nodokļu optimizāciju un melnās kases turēšanu.

Video

0 Komentāru