“Gandrīz beidzās letāli! Bērni histērijā!” Liepājas pludmalē kravas auto riskē ar atpūtnieku dzīvībām

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

4 komentāri

Liepājas pludmalē braucoša kravas automašīna, kuras šoferis tobrīd pildījis pašvaldības pasūtītos pludmales apsaimniekošanas darbus, apdraudējusi atpūtniekus. Sieviete stāsta, ka transportlīdzeklis gandrīz notriecis viņu un divus mazus bērnus.

Karstā maija dienā ap pulksten 14.00 Ievas ģimene ar citiem radiniekiem atpūtās Liepājas pludmalē. Sieviete ar divus un piecus gadus veciem bērniem devās atveldzēties ūdenī, kad viņiem gandrīz uztriecās salīdzinoši lielā ātrumā braucoša kravas automašīna, kas pludmalē iebrauca no mugurpuses, no Pērkones ielas puses.

Kravas auto bīstamā vizināšanās

”Mazā, divus gadus vecā meitenīte skrēja pa priekšu, otra meitene, kurai ir pieci gadi, skrēja man aiz muguras. Pagriezu galvu un ieraudzīju smago automašīnu, kas triecās lielā ātrumā. Paķēru meiteni, kas skrēja pa priekšu. Gandrīz notika sadursme. Redzēju, ka automašīna lēni bremzē, turpina triekties virsū. Nobremzēja tikai rokas stiepiena attālumā. Meitenei, kas palika aizmugurē, piebēra pilnas acis ar smiltīm, no bremzēšanas visu baltu nobēra. Tas varēja būt letāli!” šausminošos notikumus atceras Ieva.

Lai gan kravas auto šoferis apdraudēja cilvēku dzīvības, viņš nekautrējās nolamāt pārbiedēto trijotni. Pēc tam auto aizbrauca tālāk, bet atpūtnieki nolēma izsaukt pašvaldības policiju, tomēr neiegaumēja spēkrata reģistrācijas numuru, tāpēc nolēma gaidīt, kad tas brauks atpakaļ. Pēc neilga laika auto vēlējās izbraukt no pludmales pa to pašu vietu, pa kuru iebrauca.

”Vīrs nostājās tajā ceļā, lai nofotografētu automašīnu. Šoferis ieraudzīja, ka fotografē, vēl uzgāzēja un sāka braukt virsū manam vīram. Piebrauca klāt pie paša vēdera, nobremzēja. Vīrieši, kas sēdēja automašīnā, izkāpa ārā, sāka lamāties, vīrs metās aizstāvēt. Sajūta bija tāda, ka viņi varētu sākt kauties,” par piedzīvoto turpina stāstīt Ieva.

Pašvaldība atvainojas

Kravas automašīnas šoferis pildīja Liepājas pilsētas pašvaldības pasūtījumu, veica pludmales apsaimniekošanas darbus: nogādāja gājēju laipas.

”Mēs esam atvainojušies ģimenei un sieviete, kura sūdzas. Mums nav pieņemama tā komunikācijas forma. Tas nedrīkst atkārtoties. Esam ar uzņēmumu, kas bija iesaistīts, un šoferi veikuši pārrunas. Tur strādāja uzņēmuma SIA ”Eko Kurzeme” transports,” nožēlu par notikušo pauž Liepājas pilsētas pašvaldības SIA “Komunālā pārvalde” pārstāvis Aigars Štāls.

Šoferis paskaidrojumā priekšniecībai taisnojies, ka ar auto ieskrējies, lai neiestigtu pludmales smiltīs.

“Bez Tabu” uzrunātie atpūtnieki stāsta, ka šī nav pirmā reize, kad smagā tehnika brauc pludmalē dienas laikā, kad tur ir daudz atpūtnieku. Uzskata, ka būtu jāizvēlas cits diennakts laiks, kad veikt darbus, jo šāda vizināšanās apdraud cilvēkus, jo īpaši bērnus.

Uz Liepājas pludmali vairs nedodas; gaida kārtību

Ieva stāsta, ka pēc piedzīvotā vienam no bērniem – piecus gadus vecajai meitenei – pēc piedzīvotā ir bail doties uz pludmali. ”Viņa histēriski raudāja. Arī mājās. Vairs neejam uz Liepājas pludmali, kamēr netiks noteikts ierobežojošais laiks, kad tur var strādāt ar smago tehniku. Mūs jāinformē, lai jūtamies droši. Tagad es tur nevaru justies droši,” turpina Ieva.

Liepājas pilsētas pašvaldības SIA “Komunālā pārvalde” pārstāvis Aigars Štāls informē, ka pludmales apsaimniekošanas noteikumi paredz, ka darbi jāveic agri no rīta un jāpabeidz līdz pulksten 10.00. Tāpat Štāls saka, ka, ja darbus nevar pabeigt, tie jāturpina vēlu vakarā. Turpmāk tikšot stingrāk kontrolēts, lai apsaimniekošanas darbi tiktu veikti korekti.

Pēc vairāku cilvēku apdraudēšanas pašvaldība pludmalē iebrauktuves tuvumā izvietojusi informatīvos paziņojumus par to, ka ieeju pludmalē mēdz izmantot arī apsaimniekošanas transportlīdzekļi.

Tāpat automašīnas, ko izmanto apsaimniekošanas darbiem, tiks aprīkotas ar bākugunīm, nākamgad iebrauktuve pludmalē tiks ierīkota citviet, kur ir mazāk atpūtnieku, stāsta Liepājas pilsētas pašvaldības SIA “Komunālā pārvalde” pārstāvis Aigars Štāls.

Foto

4 komentāri