“Gaiļezerā pateica, ka garīgi slima! Bet Stradiņos atklāja insultu!” Ģimene šokā par ārstu kļūdaini noteikto diagnozi

31 komentārs

Lielus pārdzīvojumus un nopietnus draudus veselībai Rīgā piedzīvo no Sočiem atceļojusī Jana. Sūdzoties par sliktu pašsajūtu, ātrās palīdzības brigāde nogādā pacienti Gaiļezera slimnīcā, taču tur vēlamo palīdzību sieviete nesaņem.

Nogādājot meitu pie māsas un paķerot pirmās nepieciešamības mantas, uz slimnīcu devās arī Janas dzīvesbiedrs Oskars. “Iekšā mani nelaida, es pie viņas īpaši netiku. Bija jāgaida ārā. Un gaidīju diezgan ilgi – gandrīz visu dienu. Un vakarpusē iznāca ārā ārsts un teica, ka sievai viss ir kārtībā, viņai ir psiholoģiskas problēmas.”

Oskars par ārstu noteikto diagnozi ir šokēts. Kopā ar Janu no Krievijas nodzīvoti jau vairāki gadi, ģimenē piedzimst arī meitiņa. Oskars noliedz, ka sievai ir jelkādas psiholoģiskas novirzes. Arī ieteikums doties pie speciālistiem uz Tvaika ielu ir vēl jo vairāk nepieņemams.

“Iegāju pie sievas un redzēju – kāju viņa nevar noturēt uz ratiņkrēsla, viņa jau kājās nestāvēja. Stumjot ārā ratus, viņai tā kāja gāzās ārā uz zemes ratiņu priekšā, vilkās apakšā. Es prasu, kas par lietu? Viņi saka: “Ā, mes te pārpumpējām viņu ar tādām zālēm, tik daudz, ka viņa neko nesaprot [..] Un sieva arī pie samaņas saka: “Es nejūtu šito pusi!”.”

Oskars tomēr akceptē slimnīcas izrakstu un aizved Janu mājās. Nākamajā dienā rīdzinieks tomēr nolemj vēlreiz aizvest savu dzīvesbiedri uz slimnīcu, taču šoreiz – uz citu ārstniecības iestādi.

Oskars

Izdomājām uz Stradiņiem atbraukt, un, paldies Dievam, ka atbraucām. Viņi teica: “Kāpēc ātrāk nevedāt?”. Liels paldies ārstiem, viņi tomēr 10-12 dienu laikā sievu “aiz ausīm izvilka laukā”. Šausmas vienkārši, ko mēs esam pārdzīvojuši!

Bez Tabu: Ko ārsti Stradiņu slimnīcā konstatēja?

Insultu. Viņi teica, kāpēc ātrāk nevedāt šurp.

 

Precētais pāris ir šokā par tik krasi atšķirīgām diagnozēm. Turklāt šādu veselības problēmu gadījumā novēlota palīdzības sniegšana var atstāt visai nopietnas komplikācijas, pat cilvēka nāvi.

Stradiņa slimnīcā Jana ierodas vairāk nekā satraukta. Oskars arī uzsver, ka ar galvu un prātu viss ir ideāli, taču neziņa par veselības pasliktināšanos dzen izmisumā.

Apskatot pacienti, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ārsti konstatē vieglu paralīzi ķermeņa labajā pusē, ierobežotu redzes lauku no labās puses, arī asinsvadu bojājumu.

Stradiņa slimnīcas neirosonoloģe Anita Raita kolēģus no citas slimnīcas notikušajā pārāk nevaino, piebilstot, ka insults ir ļoti viltīga kaite, kas var uzglūnēt arī gados jauniem cilvēkiem.

“Paciente bija ārkārtīgi satraukti, viņa līdz galam nesaprata, kas ar viņu notiek. Un tādēļ viņa nevarēja arī tā ļoti sakarīgi mums izstāstīt, kas un kā ir. Kad diennakts jau bija pagājusi, nākamā rītā saprata, ka viņa sliktāk redz, ka viņai ir kustību traucējumi. Un, protams, šie 39 gadi… insults nav tā pirmā izvēles diagnoze, par ko šādās situācijās mediķi aizdomājas.”

Tikmēr Rīgas Austrumu klīniskā universitāte konkrēto gadījumu komentēt atsakās, jo priekšā paredz nepatīkamu izmeklēšana un katrs pateiktais vārds var tikt izmantot pret Gaiļezera ārstiem.

Gaiļezera slimnīcā veiktās pārbaudes insultu gan neuzrāda, bet šo kaiti konstatē citā slimnīcā. Jana no “Stradiņiem” izrakstīta ceturtdien, nozīmēts lietojamo medikamentu kurss, un rehabilitācija aizņems zināmu laiku. Oskars un meita Jeļizaveta Milda priecājas, ka ārstiem izdevies nostādīt Janu uz kājām.

Tikmēr par gadījumu Gaiļezerā Oskars jau vērsies Veselības inspekcijā, lai uzsāktu izmeklēšanu un noskaidrotu, kāpēc Gaiļezera slimnīcā konstatē tik nepareizu diagnozi.