Gaida traģēdiju? Dreiliņos pļavā pie daudzdzīvokļu namiem rēgojas bīstamas akas bez vākiem

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

2 komentāri
Gaida traģēdiju? Dreiliņos pļavā pie daudzdzīvokļu namiem rēgojas bīstamas akas bez vākiem

Tikai 100 metru attālumā no Dreiliņu dzīvojamā masīva pļavas vidū atrodamas vairākas akas, kurām nav vāku. Pļavā regulāri rotaļājas apkārtējo māju bērni un jaunieši, kā arī šī teritorija tiek izmantota suņu staidzināšanai.

”Viens neuzmanīgs solis un esat iekritis akā,” nosaka kāda iedzīvotāja, kura savu vārdu nevēlējās atklāt. Raidījuma ”Bez Tabu” komandai izdodas saskaitīt 6 akas, kurām nav vāku. Viena otrai tās atrodas tuvu. Pie dažām akām redzams, ka turpat zālē mētājas betona aku vāki. Tie jau ir ieauguši zālē, un uz tiem jau izveidojusies neliela sūnu kārta.

Pie daudzdzīvokļu namu kāpņu telpas sastaptie jaunieši Matīss un Andrejs norāda, ka šī bīstamā situācija namu piegulošajā teritorijā ir jau gadiem. ”Es šeit dzīvoju 6 gadus. Visu laiku ir bijušas vaļā,” atklāj Andrejs.

”Bez Tabu” izdodas noskaidrot, ka šīs apakšzemes komunikācijas ir Rīgas domes Satiksmes departamenta pārziņā. Pašvaldības pārstāve apgalvo, ka akas vāki savā vietā atradušies vēl pirms diviem mēnešiem, kad pie tiem notikusi tikšanās ar kāda lielveikala pārstāvjiem, kuri nākotnē plāno mikrorajonā būvēt veikalu.

Una Ahuna-Ozola
RĪGAS DOMES SATIKSMES DEPARTAMENTA PĀRSTĀVE

”Šis lietus ūdens kolektors izbūvēts vēl padomju laikos. Konkrētais kolektors nav funkcionējošs, tieši tāpēc arī nenotiek tā regulāra apsekošana. Apsekošana notiek reti, aptuveni reizi trijos mēnešos.”

Raidījuma sastaptie iedzīvotāji pasmejas par departamenta pārstāves apgalvoto, ka vāki tur bijuši vēl pirms diviem mēnešiem. ”Stāv jau ilgi, ja ne gadus,” nosaka otrā stāva iedzīvotāja Marija. Kundze arī bija lieciniece tam, ka pļavā ieradās glābēji, lai no akas izceltu tur iekritušo suni.

Ugunsdzēsēji glābēji pēc suņa izcelšanas aizbraukuši prom, nepabrīdinot citus operatīvos dienestus par bīstamo situāciju, ko vajadzētu novērst. ”Parasti šādos gadījumos sazināmies ar atbildīgajiem, taču šoreiz tas netika izdarīts,” atzīst Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece.

Tikai dažas stundas pēc tam, kad ”Bez Tabu” sazinājās ar Rīgas domes Satiksmes departamentu, sešām akām tika uzlikti vāki. Raidījuma komanda gan pārdesmit metrus tālāk pļavā atrod vēl kādu aku, kurai joprojām nav uzlikts vāks.

Foto

2 komentāri