“Gaida, kad būs mirušie?” Bagātajā Mārupes novadā spiesti riskēt, ejot uz darbu un skolu

0 Komentāru

Mārupē, Plieņciema ielas apkaimē, dzīvojošie un strādājošie ar bailēm gaida rudeni, kad jau kārtējo gadu būs jāriskē ar dzīvībām, ejot gar neapgaismotu ceļu pa šauru nomali. Lai gan ielai ieklāts ļoti labs segums, par pārējo infrastruktūru nav padomāts.

Gluži kā parunā par ragaviņu taisīšanu vasarā, tagad, vasarā, Mārupes novadā, Plieņciema ielas tuvumā strādājošie un dzīvojošie vēlas, lai viņus beidzot sadzird un parūpējas par satiksmes dalībnieku drošību, lai, pienākot gada tumšajam laikam, kāds neciestu vai neietu bojā. Plieņciema ielu ieskauj daudzi mazāki un lielāki uzņēmumi, privātmājas. Ne visiem ir automašīnas. Darbinieki un apkaimē dzīvojošie, tostarp bērni, mēro ceļu no un uz sabiedriskā transporta pieturu Kārļa Ulmaņa gatvē.

Lai gan pirms dažiem gadiem ielai uzklāts jauns segums, par apgaismojumu un ietvi nav padomāts. Pat gaišā diennakts laikā pastaiga gar brauktuvi nav no patīkamākajām. Uzklausītie cer, ka tumšajos mēnešos cilvēki necietīs.

”Izbraucot uz ielas, neko nevar redzēt. Ja gar malu iet cilvēki vai brauc ar riteni pat atstarojošajās vestēs, redzēt nevar neko, jo ielai nav apgaismojuma, pretī brauc automašīnas, kas apžilbina. Te bērni iet uz skolu un no skolas. Faktiski katru dienu, kad te kāds pārvietojas bez un ar automašīnu, tiek apdraudētas dzīvības,” satraukta ir Aija, kura strādā vienā no šeit bāzētajiem uzņēmumiem.

”Tas ir slikti, jo daudz cilvēku šeit staigā. Kaut kā jātiek uz darbu, mājām. Automašīnas ir ļoti tuvu, gājējiem pat dažkārt jāapstājas, jo tiek apžilbināti,” drošu infrastruktūru gaida arī Ilze, kura mēro ceļu uz darbu kājām.

Šauro ietvi, pa kuru jāiet gan rudenī, gan ziemā, nereti netīra, arī no sniega nē, stāsta apkaimē strādājošie. ”Netiek tīrītas tās malas, lai pa tām varētu lāga paiet. Ir sniegs, kupenas. Cik ar kājām izmin, tik ir. Kā dziļos laukos. Cik taciņu izmin, tik arī ir. Dažviet ir tik tuvu koki un krūmi, ka vispār nevar paiet. Kā var kaut kas tāds notikt pie pašas galvaspilsētas? Tepat ap stūri Mārupē ir gan ietves, gan apgaismojums. Kas tad šī par Dieva aizmirstu vietu? Laikam gaida, kad būs pirmie līķi,” sašutusi ir Aija.

Ļaudis stāsta, ka vērsušies Mārupes novada domē, tomēr tur par skaidriem problēmu risinājumiem nerunā. Vietvaras pārstāve Ilze Žunde atklāj, ka pašvaldībā tiek saņemtas sūdzības par Plieņciema ielas infrastruktūru, tomēr norāda, ka konkrētās ielas sakārtošana ir VAS ”Latvijas Valsts ceļi” atbildība.

Aptuveni pusotru diennakti ”Bez Tabu” centās sarunāt interviju klātienē ar ”Latvijas Valsts ceļu” kompetentu pārstāvi. Kad jau šķita, ka tas izdevies, raidījuma komanda ieradās sarunātajā vietā, bet intervija tika atteikta.

Vēlāk uzņēmuma Komunikācijas nodaļa atsūta skaidrojumu, kurā teikts, ka, ”izstrādājot valsts autoceļu tīklā veicamo darbu programmas 2019.-2021. gadam, tiks izvērtētas iespējas tajās iekļaut arī ar V16 saistīto satiksmes drošības uzlabošanas projektu.”

Foto

0 Komentāru