6 komentāri

Rīgas skolās kopš šā mācību gada sākuma tiek piedāvātas brīvpusdienas, diemžēl ne visi šo iespēju izmanto, lai remdētu bada sajūtu un ietaupītu vecāku naudas līdzekļus. Tieši pretēji, raidījuma Bez Tabu pieredze liecina, ka ķengāšanās ar ēdienu skolās ir palielinājusies.

Bez Tabu redakciju sasniegusi skatītāja e-pasta vēstule ar klāt pievienoto fotogrāfiju, kurā redzama skolas zēnu tualetes pisuārā iemesta rupjmaizes rika.

Skatītājs uzdod jautājumu: ”Vai tiešām tāpēc bija jātērē nodokļu maksātāju nauda, piešķirot brīvpusdienas, lai ēdiens vēlāk nonāktu tualetē?”

Tāpat arī ziņotājs norāda, ka līdzīgi skolēni izdaroties arī ar bezmaksas piena paciņām. Ar tām notiek mētāšanās, laistīšanās ar pienu un tā tālāk.

Foto: Bez tabu skatītāja

Foto: Bez tabu skatītāja

Vēl vairāk, Bez Tabu filmēšanas grupa jau septembrī ar videokameru iemūžināja skatu pie kādas no Rīgas vidusskolām, kur ēdnīcas darbinieki kopējā atkritumu konteinerā izgāza spaiņiem pusdienu pārpalikumu.

Skolu darbinieki atzīst, ja agrāk pusdienas ēda tie bērni, kuri to gribēja, tagad uz ēdnīcu intereses pēc aiziet visi, taču diemžēl daļa par pasniegto ēdienu tikai pavīpsnā un nemaz neēd.

Foto


Tā rodas ēdienu pārpalikumu kaudzes, kurām šobrīd nav arī atrasts nekāds izmantojums. Trūkstot gribas un likumiskā regulējuma, lai maltīšu paliekas varētu tālāk nogādāt kaut vai dzīvnieku patversmēs. Taču, jebkurā gadījumā, tas neattaisno cūkošanos ar ēdienu.

Komentāros izsaki savu viedokli, kā risināt šo Rīgas skolu problēmu!

TOP komentāri

 • Maruta
  +4 +4 0

  Maruta

  Tieši tā, ja badu nav redzējuši, visādi var! Skolā paskatoties reizēm nelabi paliek, kā principā skolēni ēd un māžojas pie galda.. staipa makaronus, atvemj cīsiņus...
 • Jānis R.
  +1 +1 0

  Jānis R.

  Lai vecāki kuru berni nevelas ēst raksta iesniegumus un atsakās no brīvpusdienām!
 • Ieva
  +1 +1 0

  Ieva

  Diemžēl šī problēma ne tikai Rīgas skolās. Un tam ir iemesls. Lielākoties visu mistisko normu dēļ skolas ēdiens IR negaršīgs un bezgaršīgs. Tāpēc ari neēd.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl