FOTO: ”Laimas” un ”Selgas” produkcija Igaunijā ir krietni lētāka nekā Latvijā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

16 komentāri

Latvijā ražoto saldumu cena Igaunijas veikalā ir no 16 līdz pat 50 centiem mazāka nekā Latvijā. Ražotāju pārstāve atsakās atklāt, kāda ir produktu pašizmaksa.

Latvijā ”Orklas” grupas ietvaros tiek ražota ”Selgas”, ”Laimas”, ”Staburadzes” un daudzu citu zīmolu produkcija. Tāpat arī Igaunijā ”Orklas” paspārnē ražo ”Kalev” saldumu produkciju, kā arī citas preces.  Bez Tabu skatītājs pamanījis, ka Pērnavā ”Kalev” saldumu veikalā ”Selgas” produktiem ir krietni zemāka cena nekā ”Laimas” veikalos Latvijā.

Rūdolfs
Nevēlas pārmaksāt

Kad Pērnavā iegāju “Kalev” veikalā un ieraudzīju, ka tur tirgo “Selgas” produkciju, biju patīkami pārsteigts. Taču, kad apskatījos cenas, mani pārņēma dusmas. Latvijā šī pati produkcija maksā krietni dārgāk nekā Igaunijā! Kā tas ir iespējams, ka Latvijā ražota produkcija mūsu dzimtenē ir dārgāka, nekā aizvedot to 200 kilometrus uz citu valsti? Kāpēc latviešiem atkal ir jāpārmaksā?

Foto: ARTŪRS ŠPAKS, BEZ TABU

Bez Tabu, cenu salīdzināšanas nolūkā dodas uz vienu no ”Laimas” veikaliem Rīgā. Tur tiek gūts apstiprinājums skatītāja bažām. 180 gramu ”Selga” cepumu iepakojums Igaunijas veikalā maksā 59 centus, bet ”Laimas” veikalā Rīgā tā cena ir par 20 centiem augstāka.

”Laimas” zefīri ar dzērveņu garšu ”Kalev” veikalā maksā 1,19 eiro, turpetī ”Laimas” veikalā cena sasniedz 1,65 eiro, veidojot 39 centu starpību. ”Selgas” dubultie cepumi ar lazdu riekstu pildījumu Igaunijas veikalā maksā par 16 centiem mazāk nekā Rīgā.

Krietni lielāka cenu starpība ir, aplūkojot vafeļu tortes ”Klasika”, kā arī vafeļu rullīši ar kokosriekstu pildījumu cenas. Katrs no šiem produktiem igauņiem maksā par 50 centiem lētāk, kas, piemēram, vafeļu rullīšu gadījumā ir teju 50% sadārdzinājums Latvijas patērētājiem.

Identisku produktu grozs ar ”Selgas” un ”Laimas” produktiem Igaunijā izmaksātu 6,45 eiro, kamēr Latvijā šī summa būtu krietni lielāka un patērētājam izmaksātu 8,27 eiro jeb par aptuveni 25% vairāk.

Rīgas ielās sastaptais bijušais Saeimas deputāts Jānis norāda, ka ir nepatīkami pārsteigts par šādu cenu starpību: ”Vienkāršiem cilvēkiem tā cenas starpība ir paliela”.

Foto: ARTŪRS ŠPAKS, BEZ TABU

”Orklas” pārstāve Lineta Mikša neatklāj, kāda ir skatītāja iemūžināto preču pašizmaksa, kā arī atsakās atklāt, cik liels uzcenojums šīm precēm ir ”Laimas” veikalos: ”Tā ir konfidenciāla informācija. Daļa no mūsu biznesa.” Mikša norāda, ka viņa, kā ražotāja pārstāve, nevar komentēt, kādēļ tā paša uzņēmuma grupas veikalā Igaunijā Latvijā ražotā produkcija ir lētāka nekā valstī, kur šī produkcija ražota.