FOTO! Jāgaida, kad noiesim pazemē ar visu māju? Iecavnieki atrāda iespaidīgus lietus ūdens izskalojumus!

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

0 Komentāru

Iecavā pašvaldība ir uzsākusi infrastruktūras uzlabošanu, proti, tiek pārbūvēta kāda iela, kuru jau sen prasījās sakārtot. Pilsētas iedzīvotāji par to, protams, priecājas, ja ne kāda ķibele, kura vajā būvdarbu veicējus.

Skolas iela Iecavā visos laikos ir bijusi tā, pa kuru daudzi skolēni mēro ceļu uz zinību pili. Līdz šim gadam tajā nav ne normāla ielas seguma, ne gājēju ietves. Līdz ar virszemes infrastruktūras uzlabošanu paredzēts sakārtot arī lietus ūdeņu novades sistēmu. Bet te sākas problēmas.

Judīte
iecavniece

Skolas ielas galā ir ierakta jauna notekūdeņu aka. Apsveicami! Bet ko tas dod, – ja tad, kad uznāk lietavas, visa smilts, ar ko tā apbērta, tiek ieskalota Iecavas upītē? Atved smilšu kravu, izskaloto gravu aizber, sākas lietus, visa smilts atkal grabēdama plūst uz upi.

Kad Bez Tabu ierodas Iecavā, ir redzams, ka lietus izskalojis teju divus metrus dziļu un pārdesmit metrus garu, pamatīgu gravu. Paši savām acīm skatām, ka tiešām visa smilts saskalota upē. Bojājuma vietai blakus dzīvojošā sieviete atstāsta par vēl kādu nebūšanu.

”Pirms gada jutām, ka no kanalizācijas sāk izplatīties nepatīkamas smakas. Izsaucām Valsts vides dienestu, kura inspektores konstatēja, ka lietus kanalizācijai ir nepareizs pieslēgums, upē plūda kanalizācija. Nezinu, ko viņi izdarīja, bet smaka pazuda. Tagad, kad sākti būvdarbi, smaka atkal parādījās.”

Bez Tabu uz stingru sarunu aicina Iecavas domes pārstāvjus. Tie skaidro, ka šāda kataklizma gadījusies pirmo reizi, kad būvnieki pabeigs darbus, viss būs sakārtots. Savukārt būvnieks stāsta, ka viņiem jau sākotnēji ir bijis risinājums, kā nostiprināt kraujas, kurai pieiet rekonstruējamā iela, krastu, lai novērstu izskalojumus. Tas risinājums atzīts par neefektīvu, jauns tikai nupat izstrādāts.

Tā realizēšana prasīs vismaz divas nedēļas. Savukārt par kanalizācijas smakošanu domes pārstāvis neko paskaidrot nevar. Kad kopā ar viņu esam rakšanas darbu vietā, gaisā virmo viegls kanalizācijas aromāts, kuru Bez Tabu komanda jūt, domes pārstāvis nē. Par to, vai attiecīgā izskalojuma likvidēšana nesadārdzinās projekta izmaksas, domes pārstāvis izsaka cerību, ka ne.

Gan jau panākšot vienošanos ar būvnieku. Savukārt uz jautājumu, vai un kurš tīrīs Iecavas upīti, atbildes nav.

Foto

0 Komentāru